„MoMoLab“vizitas gimnazijoje

„MoMoLab“vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra siekiama sudaryti sąlygas mokiniams susipažinti su modernia moksline įranga ir įgyti tiriamojo darbo žinių.

Rugsėjo 27-ąją dieną į mūsų gimnazijos kiemą užsuko neįprastas modernios mokslinės įrangos vilkikas „MoMoLab“. Tai mobilioji mokslinė laboratorija, kurioje mokiniai galėjo išbandyti mokslininko, jaunojo tyrėjo profesiją. Geriau pažinti fizikos ir mikrobiologijos pasaulį mūsų gimnazijos mokinius pakvietė projekto „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“ tyrimų laboratorijos konsultantai.

Užsiėmimuose dalyvavo apie 100 mūsų gimnazijos 6-8 ir 1g-4g klasių mokinių. 4g klasių mokiniai mobiliojoje laboratorijoje tyrinėjo mikroorganizmus aplinkoje (maisto taršos problemas) ir jų panaudojimą biokuro gamybai, 1g klasių mokiniai tyrinėjo apylinkėse esančių telkinių vandens kokybę, 6-8 klasių mokiniai stebėjo įdomiuosius fizikinius reiškinius, termovizoriumi matavo temperatūrinius pokyčius ir pan.

Mokiniai dalyvavę mikrobiologijos ir fizikinių reiškinių tiriamosiose veiklose, patys atliko paprastus mokslinius tyrimus kartu su mokslininkais, stebėjo įvairių mokslinių eksperimentų demonstracijas, pagilino savo gamtamokslines žinias. Veiklos siekis yra paskatinti mokinius patiems pradėti kelti tiriamųjų darbų idėjas, atlikti įvairius mokslinius tyrimus, gilintis į gamtos mokslus. Per tiriamąja praktiką ir vyksta tikrasis gamtamokslinis pažinimas.

Gamtos mokslų mokytojai