Mokykis, pažink ir laimėk

Kai kalbame apie kitokius žmones, dažnai visi sutartinai deklaruojame, kad esame tolerantiški. Ne kiekvienas iš mūsų priimame elgesio ir emocijų, dėmesio ir aktyvumo sutrikimų turinčius vaikus. Tokie vaikai mums vis dar yra neatitinkantys elgesio normų. Šis požiūris dar labai gajus mūsų visuomenėje, todėl jį siekiama keisti kiekvienoje klasėje, kiekvienoje tėvų bendruomenėje.

Mūsų 1gc klasė su tokiais vaikais bendrauja jau labai seniai. Dar būdami penktokai, mes žinojome, kad nors ir esame skirtingi, tačiau visi mes esame vaikai. Nuo mažens dažnai lankydavomės specialiosiose lavinamosiose klasėse. Rengėme bendrus šventinius koncertus, dalyvaudavome netradicinėse pamokose: „Kalėdinės kojnės istorija“, „Velykų papročiai ir tradicijos“, statėme lėlių teatro spektaklius: „Ropė“, „Pirštinė“, „Vilkas ir lapė“. Mūsų bendravimas būtų labai smagus ir šiandien, jeigu ne pandemija. Tačiau mes nenuleidome rankų ir nutarėme su savo draugais iš specialiųjų klasių bendrauti virtualiai. Tokią idėją pasiūlė mūsų klasės auklėtoja S. Mazaliauskienė, o mūsų klasės komanda noriai ją priėmė. Taip gimė mūsų kūrinys- kompiuterinis žaidimas, skirtas specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniams „Mokykis, pažink ir laimėk“.

Šiuo žaidimu mes skatiname mokinius kuo geriau pažinti gimtąją lietuvių kalbą, domėtis kitomis kalbomis, gamta bei pasauliu. Kadangi visi vaikai neįsivaizduoja savo gyvenimo be kompiuterio, todėl ir mūsų žaidimas kompiuterinis. Jį žaisti gali visa klasė, belieka tik pasirinkti teisingą atsakymą ir laimėti.

Žaidimą jau ir išbandėme. Kaip sakė specialiųjų lavinamųjų klasių mokytoja Ž. Klimienė, visiems jis patiko, todėl manome, kad šiuo kūriniu neapsiribosime ir sugalvosime dar ką nors!