Moksleivių piešinių paroda „Lietuvos Laisvė“, skirta Vasario 16-ajai

O žydraake Lietuva,
Tu prisikėlei tartum saulė.
Žydėsi žiede obelies,
Tavęs jokia ranka nelies,
Tu man nemirštanti, gyva,
Šviesesnė ir už šviesią saulę.

(Vilnelė. Lietuvai// Kovos keliu žengiant. V. 1991.)

Vasario 16-oji užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės istorijoje. Tai – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Diena, kai Lietuva buvo įrašyta į pasaulio žemėlapius. Diena, kuri pakeitė ir įprasmino visų mūsų gyvenimą. Tai šventė, simbolizuojanti stiprybę, dvasią ir Viltį. O toji Viltis – tai galimybė gyventi geriau, šviesiau bei drąsiau.

Visais laikais pažangūs Lietuvos žmonės tęsė mūsų valstybingumo tradicijas, uoliai puoselėtas mūsų tėvų ir protėvių, vienokiu ar kitokiu būdu minėdami Vasario 16–ąją. Juk kiekviena tauta labiausiai brangina laisvę, kurią iškovoti nebuvo lengva ir tais sudėtingais 1918-aisiais. Iškovotą laisvę ir nepriklausomybę dar daug kartų reikėjo apginti, prarasti ir vėl apginti.

Šiandien mes turime gyvenimą tokį, kokį patys pasirinkome, dėl kurio žuvo mūsų tautos geriausi žmonės, o nepriklausomybės kovas įamžino ne tik istorikai, bet ir poetai, rašytojai, kultūros žmonės.

Šalies istorijos atminimas ir pagerbimas – tautos sąmonės, kultūros ir jos mentaliteto veidrodis.

Vasario 8 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje buvo pristatyta gimnazijos 5-12 klasių  moksleivių piešinių paroda „Lietuvos Laisvė“.

Parodoje pristatomuose mokinių darbuose vyrauja savitai įvairiomis technikomis perteikiama Lietuvos laisvės idėja, kuri be galo visiems brangi – kaip oras, vanduo ir kaip duona. Tai kruopštumu ir jautrumu išsiskiriantys piešiniai. Juose jaučiama mokinių kūrybinė fantazija, išmonė. Piešiniai dvelkia šiluma ir grožiu gimtajam kraštui – Tėvynei. Piešiniuose nemažai dėmesio skiriama didingai istorinei praeičiai, iškilioms asmenybėms. Žavi piešinių įvairovė bei nuoširdumas kūrybiškai įkomponuojant mūsų krašto istorijos, nepriklausomybės ir laisvės simbolius. Stebina pačios įvairiausios mokinių laisvės interpretacijos, kuriose daug atvirumo, šviesos ir gėrio. Galima tvirtai teigti, jog „žydraakė Lietuva“ mokinių piešiniuose „prisikėlė tartum saulė“. Visi 5-12 klasių mokinių piešiniai išsiskiria ryškiomis spalvomis. Čia vaizdai ir spalvos – tarsi sielos langas „šviesesnis ir už šviesią saulę“.

Parodos „Lietuvos Laisvė“ kuratorės – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė bei šių eilučių autorė.

Tad malonėkite nepraeiti pro šalį ir bent akimirkai užsukti į gimnazijos skaityklą. Paroda veiks iki kovo 12 dienos.

Branginkime šiandieną, nešiokime Laisvę savo gyvenime, saugokime ją kaip didžiausią dovaną ir pajuskime širdies šilumą, kuri sklinda iš gražių moksleivių piešinių.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė