Mokinių piešiniuose – vaikystės istorijos

Ant vaiko delno, nors ir labai mažo,
Pasaulį visą sutalpint gali.
Ant jo vaikystė pirmą laišką rašo,
Galbūt todėl žodeliai tie kreivi.
Ant vaiko delno – saulės spindulėliai,
Lašeliai ašarų ir šypsena mamos.
Kai šį delniuką spaudžia delnas tėčio,
Nebaisios jokios išdaigos tamsos.
Ant vaiko delno – tūkstančiai svajonių,
Šimtai drugeliais skraidančių dienų.
Ir po ilgų gyvenimo kelionių
Delnuos ieškosi tų kreivų raidžių.
Ant vaiko delno, nors ir labai mažo,
Pasaulį visą sutalpint gali.
Kol dar delnuos vaikystė laišką rašo,
Pabūk vaiku jos nuostabioj šaly.

Kęstutis Ivinskis (eilėraštis „Ant vaiko delno“)

Vasara prasideda labai gražia bei nuotaikinga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena, kuri pirmą kartą buvo paminėta 1950 metais.

Vaikystė – pats gražiausias, linksmiausias, laimingiausias bei nerūpestingiausias laikas, kai negali atsiskirti su lėlėmis, nulėpausiais kiškučiais, pliušiniais meškiukais ar žaislinėm mašinom, traukinukais. Didelį džiaugsmą  teikdavo mamos ar močiutės sekamos pasakos apie tolimas bei stebuklingas karalystes, kuriose gyvena gražiausių pasakų herojai. Tu šventai tikėjai, kad gėris nugalės blogį.

Tokią vaikystę, manau, ir turėjo dabartiniai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  5–6 klasių mokiniai, kurie gimnazijos skaitykloje pristatė savo piešinių parodą, pavadintą „Žiūrėkite, tai mano vaikystė…“.  Piešinius mokiniai piešė per dailės pamokas, vedamas dailės mokytojos Jūratės Baranauskienės.

Visuomet prisiminkime, kad vaikystė – tai vertybė, kurią reikia saugoti. Nes ji pilna kupinų veiklų, malonių įspūdžių, begalinių norų,  paslapčių, džiugesio, draugų bei žaidimų. Todėl ir savo nuostabiuose piešiniuose mokiniai pavaizdavo spalvotas vaikystės akimirkas. Didžiojoje dalyje darbų pavaizduota kartu su savo šeima leidžiamas laikas, tobulos vasaros akimirkos gamtoje, kelionėse, kiti piešė pramogas su draugais. Parodoje eksponuojami 32 mokinių piešiniai, atlikti įvairia technika: guašu, spalvotais pieštukais, kreidelėmis, tušu bei flomasteriais.

Kiekvienas piešinys – atskira vaikystės istorija, vienintelė ir nepakartojama. Nes čia atsispindi tyras džiaugsmas, spinduliuojantis gėriu ir grožiu.

Maloniai kviečiu aplankyti parodą ir pabūti nuostabioje vaikystės šalyje. Paroda veiks iki birželio 20 dienos.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė