MOKINIŲ PIEŠINIŲ PARODA „ČIA MŪSŲ NAMAI“

Užkopsi į didelę kalvą –
Upelė žemai
Tau sako, pakėlusi galvą:
– Čia mūsų namai!

Dairausi iš didelio  aukščio,
Galvoji linksmai:
Tai upės ir medžio, ir paukščio –
Ir tavo namai!

(Liutauras Degėsys)

Vasario 16-oji – išskirtinė data valstybės istorijoje, liudijanti Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės siekius. Ši diena – mūsų vienybės, valstybingumo atkūrimo ir išsaugojimo simbolis, neatsiejamas nuo pagarbos savo tautos istorijai ir kiekvienam, kovojusiam už galimybę šiandien laisvai švęsti šį didingą įvykį.

Praeitis – Lietuvos šaknys, jos stiprybė. Iš praeities – mūsų tūkstantmetė patirtis.  Šalies istorijos atminimas – tautos sąmonės, kultūros ir jos mentaliteto veidrodis.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vasario 16 d. pradėjo veikti  5-12 klasių mokinių piešinių paroda „Čia mūsų namai“.  Parodoje pristatomuose mokinių darbuose vyrauja savitai įvairiomis technikomis perteikiama Lietuvos laisvės idėja, kuri be galo visiems brangi – kaip oras, vanduo ir kaip duona. Tai kruopštumu ir jautrumu išsiskiriantys piešiniai. Juose jaučiama mokinių kūrybinė fantazija, išmonė. Čia grožimasi gimtuoju kraštu – Tėvyne.

Mokinių kūrybiniuose darbuose nemažai dėmesio skiriama didingai istorinei praeičiai, istoriniams pastatams pažinti. Žavi piešinių įvairovė bei nuoširdumas kūrybiškai įkomponuojant mūsų krašto istorijos, nepriklausomybės ir laisvės simbolius. Stebina pačios įvairiausios mokinių laisvės interpretacijos, kuriose daug atvirumo, šviesos ir gėrio. Mokiniai, piešdami  Laisvės paukštę, jautė kūrybinės laisvės, spontaniškos improvizacijos bei kūrybos džiaugsmą, nes čia saulė, dangus, vėjas savo naivumu, ryškiomis spalvomis, saulėtomis mintimis tarsi šėlioja baltame lape, maišo dangų su žeme ir kyla link dangaus. Taip jie savo darbuose atskleidė svajones, norus, lūkesčius – patriotiškumą tautiškumą bei meilę Lietuvai, savo gimtajam kraštui.

Parodą sudaro 15 piešinių. Piešiniuose ir Trakų pilis, simbolizuojanti Lietuvos valstybingumą, unikalus Gedimino pilies bokštas, viena iš svarbiausių Lietuvos šventovių- Vilniaus katedra, mylimo krašto užburiantys kraštovaizdžiai, kultūros bei istorijos paminklai, išraiškingos žydinčios gėlės, kurios simbolizuoja spalvingą ir ryškų Lietuvos žydėjimą.

Praeities žinojimas padeda valstybei išlaikyti tęstinumą, neleidžia tautai pranykti istorijos ūkuose.

Mokiniai savo piešiniais nuoširdžiai  išreiškė meilę Tėvynei ,savo gimtajam kraštui, kuris išaugino mūsų tėvus ir protėvius, kuris apdovanojo mus tokia gražia gamta ir drąsiais žmonėmis.

Tegul vyturio giesmė bus pati gražiausia gimtojoje žemėje, nes čia šilčiausi lietūs, kvapniausia duona ir… ČIA MŪSŲ NAMAI.

Paroda gimnazijos skaitykloje veiks iki kovo 12 d. Tad malonėkite nepraeiti pro šalį ir bent akimirkai stabtelėkite prie šios parodos.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė