LMGG penktokai aplankė atkurtą autentišką bunkerį Bestraigiškės miške

2022 m. birželio 9 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5a, 5b, 5c klasių mokiniai (viso jų buvo šešiasdešimt) ir jų mokytojos Kristina Švitrienė, Audronė Pileckienė ir jaunųjų šaulių vadovas Kęstutis Pileckas vyko į mokomąją pažintinę išvyką Bestraigiškės miške, kur aplankė atkurtą autentišką partizanų bunkerį. Atvykę į vietą klasės pasivadino partizanų būriais: 5a kl. tapo „Miško sergėtojais”, 5b kl. – „Lietuvos karžygiais”, 5c kl. – „Ąžuolais”. Kiekvienas mokinys ir mokytojas turėjo savo slapyvardį (kaip ir partizanai 1944/1945-1953 m.). Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokytoja Laima Bielevičienė-Liepa prie atminimo paminklo priminė sąvokų „partizanai”, LLKS ir kt. reikšmę, partizanų kovos tikslą-atkurti Lietuvos nepriklausomybę bei  papasakojo apie tragišką šiame bunkeryje buvusių partizanų likimą:  1951 m. Bestraigiškės miške žuvo šeši Šarūno rinktinės Mindaugo ir Juozapavičiaus tėvūnijų partizanai. LŠS karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų r.  brg. gen. Adolfo Ramanausko – Vanago 104-osio šaulių kuopos vadas Kęstutis Pileckas kalbėjo apie Pagarbos atidavimą prie paminklų Lietuvos Laisvės kovų dalyviams, pamokino mokinius kaip reikia elgtis dedant žvakutes prie paminklų. Mokiniai ir jų mokytojai sugiedojo Lietuvos himną, uždegė žvakeles prie paminklo ir pagerbė žuvusių partizanų atminimą tylos minute.

Vėliau visi vyko į Seirijus, kur mokytoja L. Bielevičienė prie paminklo Lazdijų krašto partizanams ir 2018 m. pastatyto  Kryžiaus namo vietoje, kur 1945-1954 m. NKVD  (SSRS vidaus reikalų institucija) kankino Seirijų krašto žmones papasakojo jų atsiradimo istorijas. Gimnazistai turiningai ir prasmingai praleidę laiką Seirijų krašte bei pilni įspūdžių sugrįžo į mokyklą toliau dalyvauti pamokose.

Mokytoja Audronė Pileckienė