Literatūros pamoka „Ką man reiškia žodis Laisvė?“

Š. m. sausio 20 dieną 1gc klasė kartu su savo auklėtoja Snieguole Mazaliauskiene lietuvių kalbos pamoką vedė naujai atidarytame Laisvės kovų muziejuje. Šiame muziejuje patirti įspūdžiai, kaip niekas kitas, padėjo mokiniams suprasti ir išgyventi pamokos temą „Ką man reiškia žodis laisvė?“ Naujos inovatyvios ekspozicijos bei modernus muziejaus dizainas pritraukė visų dėmesį. Su Muziejumi mokinius supažindino vyresnioji muziejininkė Jūratė Pacukonienė ir Lazdijų krašto muziejaus direktorė Daiva Andruškevičienė. Iš jų pasakojimų moksleiviai sužinojo, jog šis muziejus Lietuvoje yra vienintelis ir išskirtinis dėl to, kad jis įrengtas name, kuris turi savo išskirtinę istoriją.

Namą savo rankomis pastatė pati Petrauskų šeimyna. Namas buvo naudojamas nuomai, paslaugoms, dažniems susitikimams, ten taip pat buvo įsikūrusi kavinukė. Tačiau šeimynai išgirdus gandus apie jiems gręsiančią tremtį į Sibirą, jie iš namo išsikraustė. Valdžia namą privatizavo ir ten buvo įkurtos NKVD, KGB ir kitos struktūros. Iki šių dienų išliko ir sulaikymo kameros, izoliatorius. Ekspozicijos pradžioje stovi krėslas, kuris mums primena, kokia didelė yra Laisvė. Unikalūs sendinti veidrodžiai padeda pajausti žmonių išgyventą siaubą. Beveik visos muziejaus ekzpozicijos yra interaktyvios. Paspaudus mygtuką galima išgirsti žmonių išgyvenimus, raudas, sukrečiančias istorijas. Labiausiai įsiminta ekspozicija muziejuje yra kalėjimo kameros, kuriose kentėjo daug mūsų krašto žmonių.

Mums, kaip jaunajai kartai, žodis Laisvė reiškia mūsų praeitį, dabartį ir ateitį. Be mūsų tautos skaudžių išgyvenimų, ryžto ir drąsos dabar nebūtų žodžio laisvės, laisvės mokytis, laisvės kalbėti lietuviškai, laisvės didžiuotis, kad esame lietuviai.