Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2019 kovo
PATKPŠS
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

Lietuvių tautinės tapatybės gaivintojų takais

dav

        Šių metų birželio 8-9 dienomis mes, 1gc   klasės mokiniai, kartu su savo auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja  Jolanta Patackaite ir istorijos bei pilietiškumo pagrindų mokytoja Audrone Pileckiene dalyvavome dviejų dienų netradicinėje integruotoje lietuvių literatūros, istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokoje „Lietuvių tautinės tapatybės gaivintojų takais“. Jos metu keliavome po Suvalkiją, daug pamatėme, sužinojome,  daug ko išmokome ir linksmai praleidome laiką.

        Pirmąją kelionės dieną apsilankėme Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje, kurios muziejuje mums pamoką vedė Judita Zubavičienė  – Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos muziejaus vedėja. Vėliau žvalgėmės po Marijampolės miestą su Lietuvos prezidento K. Griniaus muziejaus vyr. fondų saugotoju Tomu Kukausku, kuris mums įdomiai pasakojo apie Marijampolės miestą, jo praeitį, parodė įdomias ir gražias vietas, nuvykome į senąsias kapines, kuriose aplankėme rašytojos Žemaitės kapą.

        Vėliau apsilankėme lietuvių visuomenės veikėjo, Nepriklausomybės akto signataro, gydytojo, tautosakininko, vieno iš laikraščio „Aušra“ steigėjų, Lietuvių mokslo draugijos įkūrimo iniciatoriaus Jono Basanavičiaus tėviškėje Ožkabaliuose bei  didingame Paežerių dvare (Vilkaviškio r.). Paskui nuvykome į Kudirkos Naumiestį, kuriame apžiūrėjome poeto, Lietuvos himno autoriaus Vinco Kudirkos muziejų. Jame gidė parodė suskaitmenintą Vinco Kudirkos kūrybą ir filmą apie jį. Uždegėme žvakutę ir  ant šio mūsų tautos gaivintojo kapo. Pakeliui dar pasigėrėjome įspūdingu Prano Sederevičiaus skulptūrų ansambliu.

        Galiausiai atvykome į Višakio Rūdą. Įsikūrę parapijos namuose ir išsimaudę (net ir tie, kurie neplanavo to daryti) tvenkinyje, nusiplovę kelionės dulkes, Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčioje surengėme nuotaikingus lietuvių poezijos skaitymus, klausėmės klebono Vidmanto Strioko pasakojimo apie bažnyčios statybą.  Apibendrinę per dieną įgytas žinias, pasidalijome įspūdžiais, pasidžiaugėme rūpestingais klasės draugių Sofijos Salatkaitės ir Akvilės Matiukaitės tėvais, padėjusiais organizuoti išvyką, padėkojome savo mokytojoms ir svetingam klebonui V. Striokui. Likusį laiką linksmai praleidome visi kartu bendraudami, žaisdami įvairius žaidimus. Tiesa, naktį dar kartą turėjome galimybę su klebonu apsilankyti bažnyčioje, netgi pagroti vargonais.

        Antrąją dieną iš pat ryto nuvykome prie Višakio Rūdos koplytėlės ir šaltinėlio. Tikima, kad šio šaltinio vanduo turi stebuklingų galių, gali numalšinti skausmą ir išgydyti ligas, todėl juo apsišlakstėme ir net  atsigėrėme. Vėliau apsilankėme Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Lietuvos ateitininkų sąjungos vadovo Prano Dovydaičio gimtinėje Runkiuose (Kazlų Rūdos sav.) ir Tauro apygardos vado Aleksandro Grybino – Fausto bunkeryje. Tada visai netikėtai nusprendėme  apsilankyti ir Kazlų Rūdos poligone, kuriame pabendravome su NATO kariais iš JAV, apžiūrėjome jų karinę techniką, pasitreniravome šaudydami, mėtydami granatas, darydami atsispaudimus… Karštą vidurdienį sugrįžę į Višakio Rūdą, vėl išsimaudėme ir, atsisveikinę su klebonu V. Strioku,   išvykome namo.

        Mes labai džiaugiamės, kad  turėjome galimybę dalyvauti įspūdingoje netradicinėje pamokoje, kurioje labai daug sužinojome apie Suvalkijos kraštą, iš ten kilusius lietuvių tautinės tapatybės gaivintojus, kad praleidome laiką ne tik linksmai, bet ir turiningai.

 

                                                                                       Medeina Struckutė, 1gc klasės mokinė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt