Lietuvių literatūros pamokos Lazdijų rajono viešojoje bibliotekoje

Gegužės 12 d. vienas iš Lietuvių kalbos ir literatūros mėnesio gimnazijoje renginių – dvi netradicinės lietuvių literatūros pamokos „Žmogaus ir medžio ryšys“, skirtos V. Krėvės – Mickevičiaus 140-osioms gimimo metinėms paminėti – vyko Lazdijų rajono viešojoje bibliotekoje.

Svetingai pasitikusi 1gb klasės mokinius ir mokytoją Jolantą Patackaitę bibliotekininkė Rūta Lazauskienė pirmiausia pakvietė apžiūrėti konferencijų salėje eksponuojamą Jovitos Dabašinskienės paveikslų parodą „Styginių menas“. Pasigėrėję įspūdinga tapyba vinimis, mokiniai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie rašytojo Vinco Krėvės – Mickevičiaus gyvenimą ir kūrybą. Paskui mokiniai dirbo grupėmis – skaitė V. Krėvės apsakymo „Skerdžius“ ištraukas ir iš jų turėjo sukurti šešių dalių komiksus. Darbas pavyko puikiai – visos grupės pristatė įspūdingus kūrinius ir klasės draugus supažindino su šio apsakymo turiniu.

Esame dėkingi bibliotekinkei Rūtai Lazauskienei už svetingumą ir informatyvias literatūros pamokas Lazdijų rajono viešosios bibliotekos erdvėse. Lauksime kitų susitikimų.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Patackaitė