LAZDIJŲ MOTIEJAUS GUSTAIČIO GIMNAZIJA MINĖJO ATKURTOS LIETUVOS KARIUOMENĖS 105-ĄSIAS METINES IR ORGANIZAVO VIKTORINĄ „PAŽINK LIETUVOS KARIUOMENĘ“

2023-11-22 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos istorijos mokytojai, šauliai, jaunieji šauliai organizavo atkurtos Lietuvos kariuomenės 105-ųjų ir dm. gen. Adolfo Ramanausko–Vanago žūties 66-ųjų metinių minėjimą. Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono merės patarėja Sigita Lenauskienė, Švietimo, kultūros, turizmo ir sporto komiteto pirmininkė Jurgita Kurauskienė, Lazdijų švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Zablackienė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės Lazdijų r. 108-osios pėstininkų kuopos karys savanoris vyr. eil. Matas Budreika, LK Alytaus Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos vyresnysis verbuotojas vyr. srž. Giedrius Nenartavičius, Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų r. dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos šauliai, jaunieji šauliai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracija, mokytojai, mokiniai ir kiti garbingi svečiai. Minėjimo metu kovotojai, kariai, žuvę už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, buvo pagerbti tylos minute, padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakelės ant jų kapų, prie paminklų. Gimnazijos direktorė Erika Poškevičienė sveikino karius, šaulius ir  įteikė gimnazijos mokinių pagamintus suvenyrus.  Minėjimo metu patriotines dainas atliko Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunųjų šaulių grupė M-trio.

Po iškilmingo minėjimo vyko  viktorina „Pažink Lietuvos kariuomenę“, skirta  atkurtos Lietuvos kariuomenės 105-osioms ir dm.gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 66-osioms žūties metinėms paminėti. Viktorinoje  dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Veisiejų Sigito Gedos, Seirijų Antano Žmuidžinavičiaus gimnazijų, Šeštokų ir Šventežerio mokyklų mokiniai, jaunieji šauliai. Taip pat pasitikrinti žinių apie Lietuvos kariuomenę atvyko Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai. Viktorinoje dalyvavo ir žinias apie Lietuvos kariuomenę demonstravo 42 mokiniai. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Šeštokų skyriaus 21 dalyvis. Visiems viktorinos dalyviams įteikti Alytaus karo prievolės ir komplektavimo tarnybos įsteigti suvenyrai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorės padėkos, o šešiems geriausiai pasirodžiusiems viktorinos dalyviams Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniams Arvydui Birmanui, Miglei Jarmalaitei, Grantui Grėbliūnui, Veisiejų Sigitos Gedos mokinei Andrėjai Janulevičiūtei, Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniams Ūdriui Sadauskui, Jokūbui Mažeikai – Krašto apsaugos ministerijos įsteigtos atminimo dovanos. Prizininkai ir nugalėtojas apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Trečiąją vietą iškovojo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 4ga klasės mokinys Arvydas Birmanas, antrąją vietą – Prienų „Žiburio“ gimnazijos 3gc klasės mokinys Jokūbas Mažeika, o nugalėtoju tapo Prienų „Žiburio“ gimnazijos  3gc klasės mokinys Ūdrys Sadauskas.

Dėkojame visiems renginio dalyviams: mokiniams, mokinius bei užduotis rengusiems istorijos mokytojams,  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai – už sudarytas  sąlygas sklandžiai organizuoti ir pravesti minėjimą, viktoriną, rėmėjams už pagalbą, įsteigtus suvenyrus, prizus. Dėkojame Lazdijų rajono savivaldybės merei Ausmai Miškinienei, Krašto apsaugos ministerijai, KASP Dainavos apygardos 1-ąjai rinktinei, LK Alytaus karo prievolės ir komplektavimo tarnybai (vyr. srž. Giedrius Nenartavičius), LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-ąjai rinktinei, už įsteigtas dovanas, suvenyrus, prizus viktorinos dalyviams, prizininkams ir nugalėtojams.