Konferencija „Dzūkijos krašto“ švietėjai

2019 m. lapkričio 20 d. Lazdijų švietimo centre vyko Lazdijų rajono savivaldybės ir Seinų bei Punsko valsčių mokinių švietimo istorijos konferencija „Dzūkijos krašto švietėjai“, kurią organizavo Lazdijų krašto muziejus, VšĮ Lazdijų švietimo centras ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Jos tikslas – skatinti mokyklų bendruomenes labiau domėtis ir fiksuoti savo gimtojo krašto švietimo istoriją, suvokti švietimo reikšmę, ugdyti pilietinę savivoką.

Konferencijoje buvo kviečiami dalyvauti Lazdijų rajono savivaldybės ir Seinų bei Punsko valsčiaus mokyklų 8–12 (Ig–IVg) klasių mokiniai. Konferenciją vedė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 4g kl. mokinės.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Voverėlė“ praskaidrino konferencijos dalyvių nuotaiką atlikdami dvi dainas – „Aras“ ir „Bėginėjo povela po dvarų“ (vadovė mokytoja Birutė Vžesniauskienė).

Konferencijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos moksleiviai. Pranešimus skaitė: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 4 g klasės mokiniai Edvinas Jerašius, Gabrielė Dapkūnaitė ir 6b klasės mokinys Karolis Struckus (pranešimas „Mamos pramintu keliu“, vadovė mokytoja Salomėja Paškevičienė). Pranešime buvo pasakojamos istorijos apie Karolio Struckaus prosenelę Bronislavą Kreivytę Bubnelienę ir jos dukrą, Karolio senelę Vitaliją Bubnelytę Struckienę.

Jos abi dirbo Krikštonių mokykloje.

Ugnė Černiauskaitė ir Austėja Radišauskaitė (pranešimas „Mokytojos Onos Černiauskienės gyvenimas ir veikla“, vadovė mokytoja Salomėja Paškevičienė). Tai pasakojimas apie ilgametę gimnazijos istorijos mokytoją, Ugnės senelę Oną Černiauskienę.

Karolis Struckus 6 b klasės mokinys buvo jauniausias konferencijos dalyvis.
Istorijos mokytoja Salomėja Paškevičienė