Knygnešio diena

Kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena – skirta prisiminti ir pagerbti žmones, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Tą dieną Aštriosios Kirsnos pagrindinio ugdymo skyriuje vyko 5-10 kl. mokinių viktorina „Nešė žodį, kaip duoną“, skirta knygnešystės veiklai pagerbti, įprasminti. Šeštos ir aštuntos klasės mokinės pasidalino mintimis apie knygnešių sunkią, bet prasmingą veiklą, jų žygdarbio herojiškumą ir reikalingumą ateities kartoms. Viktorinos metu mokiniai pasitelkė istorijos bei lietuvių kalbos pamokų žinias varžydamiesi ir atsakydami į įvairius klausimus, susijusius su knygnešyste. Viktorina padėjo mokiniams praturtinti jau turimas žinias bei prisiminti, pagerbti protėvių žygdarbius.

Po pamokų dešimtokai pradinių klasių pirmos ir antros klasės mokiniams papasakojo, kas yra knyga, kas yra knygų kūrėjai, kaip tausoti knygas, apie knygnešius ir jų sunkią dalią. Minėdami Knygnešio dieną visi kartu gamino knygų skirtukus. Po kūrybinių darbų mažieji buvo apdovanoti knygomis.