Knygnešio diena

Kovo 16–ąją dieną Lietuvoje minima knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Tądien LMGG Aštriosios Kirsnos pagrindinio ugdymo skyriaus lietuvių kalbos mokytoja Neringa Tumasonienė bendradarbiaudama su Aštriosios Kirsnos bibliotekos bibliotekininke vedė 5 ir 7 klasės mokiniams edukacinius užsiėmimus. Užsiėmimų metu kalbėjo apie knygnešius, gamino knygų skirtukus: 5 klasės mokiniai gamino spalvingus, pūkuotukus iš siūlo, o 7 klasės mokiniai naudodami taškavimo metodą atskleidė lietuviškų tautinių raštų motyvus.  Ši diena buvo ypatinga, nes po pamokų lietuvių kalbos mokytoja kvietė visus mokyklos mokinius dalyvauti popietėje „Knygos galia“, skirtoje Knygnešio dienai paminėti. Popietės metu mokiniai atliko įvairias užduotis, kuriose turėjo parodyti savo žinias apie knygnešius. Popietę užbaigė 20 kahoot žaidimo klausimai, į kuriuos kiekvienas mokyklos dalyvis varžėsi dėl geriausio knygnešio žinovo titulo. Visi mokiniai pademonstravo maksimalų susikaupimą ir džiugino savo žiniomis bei įžvalgomis. Vis dėlto geriausiai pasisekė trims mokiniams, kurie surinko daugiausiai taškų ir buvo apdovanoti knygomis. Dėkojame mokiniams už aktyvų dalyvavimą ir smagiai praleistą laiką.