Kamilės Klinkevičiūtės nertų žaislų paroda

Užėjus į Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklą, į akis visų pirma krenta ne vadovėliai bei žurnalai, o nėriniai. Juos nunėrė 1ga klasės mokinė Kamilė Klinkevičiūtė. Surengti šią parodą ją paskatino technologijų mokytoja Lina Živatkauskaitė–Žaliauskienė.

Tai pirmoji personalinė gimnazistės paroda. Parodoje eksponuojami 6 rankų darbo nerti žaislai, pasižymintys įvairiomis spalvomis bei formomis.

Šiandieną 1gb klasėje besimokanti Kamilė pasakoja apie save: „Pradinę mokyklą lankiau Aštriojoje Kirsnoje. Kiekvieną dieną matydavau mamą, ir vis dar matau, savo laisvu laiku mezgančią arba neriančią. Tai ji mane išmokė mezgimo ir nėrimo pradmenų. Pastarasis man labiau patiko. Tačiau baigus pradines klases ir atėjus į Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją, šį hobį užmiršau, nes čia atsirado daugiau veiklos: nauji draugai, būreliai, buvau pradėjusi lankyti pramoginius šokius, vėliau – mokytis groti. Taigi laiko nerti nebuvo. Nelabai seniai, gal prieš porą metų, pastebėjau internete, kad mezgimas ir nėrimas pradėjo labai populiarėti. Nusprendžiau kažką sau nusinerti. Tai buvo šalikas. Vėliau pradėjau nerti žaisliukus. Pabandžiau nerti ir drabužius. Dabar nėrimas yra pagrindinis mano laisvo laiko praleidimo būdas“.

Lankytojų dėmesį traukia suderintos spalvos, žavi originalios proporcijos. Tai – darbai, įkvėpti meilės, išradingumo bei fantazijos. Parodoje lankytojai išvys sukurtus žaislus, kurie įvairių dydžių ir charakterių. Tai Meškis, kiškis, katinėlis, veršiukas bei migdukas mergaitei. Visi Kamilės žaislai spalvoti, purūs bei žaismingi.

Dėkoju Kamilei už tokią gražią parodą, kuri, manau, ne vieną nukelia į jų pačių vaikystę ir kuri  lankytoją labai nudžiugina. Kas dar nespėjote aplankyti jos, primenu, dar galite tą padaryti. Paroda veiks iki kovo 20 dienos.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė