JOVILĖS JURKONYTĖS KNYGOS „OLIVIJA.DEVYNI PASAULIAI“ PRISTATYMAS

Kovo 18 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5a klasės ir 5c klasės mokiniai kartu su auklėtomis I. Kalesnikiene ir J. Dimšiene dalyvavo Jovilės Jurkonytės knygos „Olivija. Devyni pasauliai“ pristatyme, kuris vyko Lazdijų viešojoje bibliotekoje.

„Olivija. Devyni pasauliai“ – apysaka , kurioje pasakojama apie mergaitę Oliviją, stropią mokinę, puikią dukrą ir gerą draugę. Vieną vasarą nutinka šis tas netikėto ir Olivijos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis: jos tėvai išvyksta į kelionę aplink Europą, o dukrą visai vasarai palieka paatostogauti užmiestyje pas senelę, su kuria nebendravo daugelį metų. Paslaptinga senelės gyvenimo istorija bei neįprastas jos elgesys iškart sužadina mergaitės smalsumą. Pasak autorės, „Olivija. Devyni pasauliai“– tai kūrinys, skirtas vaikams, jaunuoliams ir visiems, trokštantiems pasinerti į nuotaikingą kelionę po stebuklingus pasaulius.

Knygos pristatyme susirinkusieji galėjo pasiklausyti improvizuotos knygos ištraukos, kurią atliko teatriukas „Šakar Makar“. Iš Lazdijų krašto kilusi rašytoja Jovilė Jurkonytė ne tik pristatė savo naująją knygą, bet ir pasidalino savo kūrybos patirtimi, papasakojo apie kūrybinio kelio pradžią, kas paskatino ją rašyti knygas. Su didžiausiu įdomumu visi klausėsi rašytojos skaitomos pasakos iš pirmos jos knygos „Abejur. (Ne)paprastos pasakos“. Jovilė Jurkonytė teiravosi mokinių apie jų rašymo patirtį, kuria mielai pasidalijo 5a klasės mokinys Neimantas Černiauskas. Visi renginio dalyviai galėjo laimėti pristatomą knygą  –  sėkmė nusišypsojo 5a klasės mokinei Austėjai Plytnykaitei. Renginio pabaigoje pasilikę mokiniai džiaugėsi galėję pabendrauti su autore ir gauti jos autografą.