Jono Endrijaičio knygos „Dievo karvytės“ pristatymas

Spalio 17 d. Lazdijų viešojoje bibliotekoje vyko mūsų kraštiečio poeto Jono Endrijaičio vaikams skirtos eilėraščių knygutės „Dievo karvytės“ pristatymas. Dievo karvytėmis vadinami niekam nekeliantys nei baimės, nei pasibjaurėjimo jausmo, mažyčiai vabalėliai –  boružės. Galbūt ne veltui boružė vadinama tokiu vardu, nes ir kitose pasaulio šalyse šie vabalėliai vadinami Dievo ar Marijos vardu. Tai vienintelis vabaliukas, kuris nesistengia pabėgti nuo žmogaus. Bet apie tai užteks.

Pristatyme dalyvavome ir mes, 5a klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gintare Dereškevičiene bei 5c klasės mokiniai su auklėtoja Audrone Pileckiene.  Pristatymas prasidėjo muzikiniu kūriniu, kurį atliko Lazdijų meno mokyklos auklėtinis Ugnius Bondorevas.  Poetas renginio svečiams papasakojo apie savo vaikystę, pirmąją parašytą knygą bei pristatė puikią eilėraščių knygą „Dievo karvytės“. Keletą eilėraščių deklamavome ir mes. Visi buvome nustebę, kuomet poetas paėmė į rankas gitarą ir visi kartu atlikome dainą „Karaliau pilis“, kuri sukurta paties poeto. Ačiū poetui ir bibliotekos darbuotojoms už puikų renginį!

5a ir 5c klasių mokiniai