Jonavos švietimo bendruomenės stažuotė Lazdijuose

2021 m. birželio 8 d. vyko nuotolinė Jonavos švietimo bendruomenės stažuotė Lazdijų rajono savivaldybėje. Joje dalyvauti ir pasidalyti patirtimi buvo pakviesta ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija.

Mūsų gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė Jonavos rajono kolegoms pristatė įstaigą ir aktualius projektus, o matematikos mokytoja Gita Galminienė plačiau informavo apie šiuo metu vykdomą projektą „Kolegialus matematikos mokymas 7 klasėse”.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Kučiūnų pagrindinio ugdymo skyriaus matematikos mokytoja metodininkė Vilma Bendoravičienė pristatė vykdytas veiklas pagal temą – „Kūrybiškumo ugdymas matematikos pamokose ir projektinė veikla“, Krosnos pagrindinio ugdymo skyriaus matematikos mokytoja metodininkė Linutė Adomavičienė skaitė pranešimą „Ugdymas(is) bendradarbiaujant“, kur esminis dėmesys buvo skirtas mokinių motyvacijos skatinimui netradicinėmis matematikos pamokomis.

Abiejų rajonų kolegos diskutavo apie švietimo įstaigų bendradarbiavimo naudą, mokytojų ir mokinių kūrybiškumo svarbą, dalijosi vykdomų projektų patirtimi, matematikos mokymo naujovėmis.

Renginio kuratorė Jurgita Balevičiūtė, VšĮ „Lazdijų švietimo centras“ metodininkė,  padėkojusi už geranorišką dalijimąsi patirtimi, taip apibendrino vykusį renginį: „Kiekviena mokykla yra savita ir unikali savo socialiniu, kultūriniu, ekonominiu kontekstu ir kiekvienai iš jų yra svarbūs mokinių pasiekimai, ugdymo proceso organizavimo įvairovė ir sėkmingos patirtys. Praktiškai visose mokyklose svarbus vaiko sėkmės klausimas, keliantis daug uždavinių. Vienas iš jų – susitarti, kaip pasidalinti tėvų, vaikų ir mokytojų atsakomybę, bendradarbiavimą grįsti dialogu ir partneryste. Ne mažiau svarbu, radus partnerystės kelius mokyklos bendruomenėje, juos plėtoti ir bendradarbiaujant su kitomis švietimo įstaigomis, politikais, kitais socialiniais partneriais. Pristatytas projektas „Kolegialus matematikos mokymas 7 klasėse” yra puikus pavyzdys, įrodantis,  kiek daug galimybių mokytojams bendradarbiauti pamokose suteikia projektinė veikla, ir yra orientuotas siekti aukštesnių rezultatų, stiprinti mokinių matematinį raštingumą. Projekto metu sukuriama galimybė vienu metu pamoką vesti dviem mokytojams bei stebėti kiekvieno mokinio daromą pažangą. Stažuotės metu Jonavos švietimo bendruomenė aptarė praktikoje kylančius bendradarbiavimo iššūkius bei papildė savo metodinį bagažą bendravimo ir bendradarbiavimo ugdymo metodais, kuriuos galės pritaikyti savo ugdymo įstaigose.“

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija