Ji – mano vienintelė Tėvynė!

Šiemet jau 34–ąjį kartą minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – vieną iš trijų pagrindinių Lietuvos valstybės švenčių. Tiek metų praėjo nuo atmintinos 1990 m. kovo 11 dienos, kai  buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktas.

Ta proga kovo 7 dieną mūsų gimnazijos aktų salėje vyko nuotaikingas koncertas, kurį mūsų bendruomenei dovanojo  Lazdijų meno mokyklos kolektyvas.

Koncerto vedėjos Goda Mikelskaitė ir Goda Kardokaitė, parengtos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Gintarės Dereškevičienės, kvietė šią ypatingą dieną pamiršti rūpesčius, džiaugtis ir didžiuotis tuo, kad esame laisva tauta. Jos skaitė patriotines Maironio, Justino Marcinkevičiaus ir kitų lietuvių poetų eiles.  Renginio vedėjų mintims pritarė vokalinio ansamblio „Čikita“, vadovaujamo Dianos Tulabienės,  merginos, atlikusios dainą „Tu – Lietuva“, o gimnazijos abiturientė Naida Petruškevičiūtė padainavo Gyčio Paškevičiaus dainą „Mūsų kraštas“ (mokytoja Violeta Česnulytė).

Kad meilę Tėvynei galima reikšti ne vien žodžiais, įrodė vienos šeimos nariai – Ugnė, Kajus ir Lukas Baliukoniai,  kurie pagrojo kūrinį „Berniukas iš Bachin“ (juos parengė mokytojos Sigita Maldžiūtė Valaitienė ir Vita Naujikienė).  Keletą kūrinių atliko ir mūsų gimnazistai: septintokė Kamilė Nevulytė pagrojo Barbaros Arens kūrinį „Mėnulio spinduliai“ (mokytoja Rima Vekterienė), 2ga klasės mokinys Ugnius Bondorevas – Tomo Odelio „Kita meilė“ (mokytoja Vilma Grigaitienė), o 3ga klasės gimnazistas Martynas Čepulis – Eriko Klaptono „Ašaros danguje“ (mokytojas Valdemaras Krukonis). Austėja Plonytė ir Inesa Varkojytė su mokytoju Linu Bankausku gitaromis pagrojo Bradlio Kuperio ir Lady Gagos kūrinį „Sekluma“.

Scenoje savo emocijas ir grakštumą kūriniu „Šokim, šokim, šokim“ pademonstravo ir Lazdijų meno mokyklos choreografijos skyriaus šokėjai, parengti mokytojos Eglės Lepeškienės.

Koncertą jau tradiciškai pabaigė mokytojų Lino Bankausko ir Deimanto Pavilonio vadovaujamas mūsų gimnazistų  Elektro–akustinis ansamblis, kuris ekspresyviai sugrojo Džo Zavinulo kūrinį „Gailestingumas“ ir Dua Lipos „Nepradėk dabar“.

„Lai mūsų meilė Tėvynei virsta prasmingais darbais“, – tokiais žodžiais renginį  apibendrino vedėjos Goda Mikelskaitė ir Goda Kardokaitė, linkėdamos, kad Lietuvos nepriklausomybės puoselėjimas taptų kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalimi.