Jaunųjų tyrėjų diena gamtoje

Gegužės 11, 18 dienomis Aštriosios Kirsnos skyriaus pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis organizavo jaunųjų tyrėjų dieną gamtoje. Tiriamosios, pažintinės veiklos vyko Metelių regioniniame parke. Šaunusis gidas Artūras surengė mokiniams judrųjį žygį tarpežerių miškais ir pelkėmis. Visai dienai jie tapo jaunaisiais tyrėjais, ieškančiais atsakymų į įvairius klausimus apie gamtą. Eidami ir bėgdami miško takais, mokiniai klausė gido pasakojimo apie Dusios ežero apylinkėse augančius medžius, augalus, gyvūnus. Tyrinėjo medžių žieves, lapus. Sužinojo, pagal ką galima atpažinti augančių medžių rūšį. Iš arti stebėjo uodo trūklio lervas. Mokiniams teko įveikti ne vieną gamtinę užduotį keliaujant miško takeliais.

Lankydamiesi šalia ežero įsikūrusiame lankytojų centre, mokiniai susipažino su regioninio parko kultūros ir gamtos vertybėmis. Per žiūronus iš arti stebėjo Dusios ežero pakrantę, paukščius. Apžiūrėjo interaktyvias ekspozicijas, kuriose buvo galima atrasti, kas ežero pakrantėse yra reta ir vertinga.

Šią atradimų kupiną dieną mokiniai užbaigė smagiu pasivaikščiojimu Dusios ežero pakrante ir vaišėmis prie laužo.

Pradinių klasių mokytojos