Jaunųjų tyrėjų diena gamtoje

Balandžio 27, 28 dienomis Aštriosios Kirsnos skyriaus pradinukai turėjo neįprastas dienas. Mokiniai kartu su mokytojomis pasinėrė į tiriamąją veiklą gamtoje.

1-2 klasių mokiniai lankėsi Veisiejų regioniniame parke. Lankytojų centro administratorė Rimgailė Zelenauskaitė supažindino vaikus su Europine medvarle, baliniais vėžliukais, ežeruose gyvenančiomis žuvimis. Mokiniai su lupomis vaikštinėjo aplink tvenkinį, ieškojo varlyčių ir kitų žolėje judančių gyvių. Atpažinę išsiaiškino, ką surado, tyrinėjo vabalėlių, varlyčių dydį, formą, spalvas. Sugrįžę į centrą, mokiniai dėliojo dėliones, gaminosi atvirukus, tyrinėjo stendus, spėliojo, kiek ežerų yra parko teritorijoje, vardijo, kokius ežerus žino.

3-4 klasių mokiniai išvyko pasivaikščioti po Jono Basanavičiaus gimtinės ąžuolyną. Vaikščiodami ąžuolyno takais, mokiniai iš šauniosios gidės sužinojo, jog ąžuolyne šiuo metu auga beveik 8 tūkstančiai medžių, iš kurių 6676 yra ąžuolai. Buvo įdomu tai, jog kai kurie iš jų turi savo vardus. Šiame įspūdingame gamtos objekte mokiniai ne tik išgirdo jo atsiradimo istoriją, bet ir sužinojo viską apie mitais ir legendomis apipintą girių karalių – ąžuolą. Vaikštinėdami po ąžuolyną, vaikai turėjo surasti skirtingų rūšių ąžuolo lapų, gilių. Suradę juos lygino, tyrinėjo iš arčiau. Keista buvo rasti iš po žiemos sveikutėlius ąžuolo lapus, kanadinio ąžuolo giles.

Pabaigoje mokinių laukė komandinė užduotis su augalais. Jie turėjo kuo greičiau ąžuolyne surasti gidės nurodytus augalus, juos įvardyti.

Pradinių klasių mokiniai šias dienas praleido įdomiai ir turiningai, tyrinėdami ir dar labiau pažindami gamtą.

Pradinių klasių mokytojos