JAUNŲJŲ ŠAULIŲ ŽYGIS

2024 m. balandžio 20 d. Veisiejuose vyko LŠS karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų raj. gen. Adolfo Ramanausko–Vanago šaulių 104-osios kuopos jaunųjų šaulių pažintinis pėsčiųjų žygis „Laisvė mūsų širdyse“. Žygyje dalyvavo ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai bei mokiniai, dalyvaujantys Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos programoje (mokytojas Robertas Janulevičius).

Žygeiviai, vedami Metelių regioninio parko patarėjos Irmos Maciulevičienės, ne lepinami gero oro, įveikė apie 12 km. trasą, pagerbė partizanų Stasio Sorokos ir Leono Ivoškos atminimą tylos minute ir uždegė žvakeles prie jų atminimui skirto kryžiaus, vykdė švarinimo akciją „Darom 24“ (rinko šiukšles žygio trasoje), gėrėjosi Veisiejų regioninio parko puikiu kraštovaizdžiu, aplankė šešis ežerus, Liūnelio rezervatą ir kitus gamtos objektus, vaišinosi Veisiejų seniūnijos darbuotojų virta koše ir arbata.

Esame dėkingi Veisiejų seniūnijos darbuotojoms, Metelių regioninio parko patarėjai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai, Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadovybei, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos jauniesiems šauliams ir jų vadovui Audriui Goberiui,  jaunųjų šaulių vadovams, prisidėjusiems prie žygio „Laisvė mūsų širdyse“ organizavimo ir sklandaus pravedimo.