Jaunoji pranešėja rajoninėje konferencijoje

Lapkričio 24 dieną 8b klasės mokinė Viltė Gražulevičiūtė atstovavo mūsų gimnazijai rajoninėje konferencijoje ,,Lazdijų krašto iškilių žmonių atminimo įprasminimas švietimo ir kultūros kontekste. SIGITAS GEDA ir kitos asmenybės“, kuri vyko Lazdijų viešosios bibliotekos konferencijų salėje. Konferenciją organizavo Lazdijų rajono savivaldybė ir Lazdijų Švietimo centras. Iš vienuolikos pranešėjų, kalbėjusių apie ryškias šio krašto asmenybes, Viltė išsiskyrė ypatingu asmeniniu santykiu su pristatomu asmeniu. Ji kalbėjo apie savo prosenelį, buvusį mūsų mokyklos mokytoją, dalininką Petrą Čerkelį. Savo pranešime ,,Lazdijų krašto gamtos ir ežerų grožis, įamžintas mano prosenelio tautodailininko Petro Čerkelio darbuose“ mergaitė apžvelgė prosenelio gyvenimo ir kūrybos kelią, aptarė jo sukurtus darbus. Pranešimą parengti Viltei padėjo istorijos mokytoja Audronė Pileckienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Plečkaitienė.

„Neypatingų žmonių nebūna. Kiekvienas esame mozaikos akmenėlis, iš kurių susidėlioja visuomenės paveikslas“, – cituodama rašytojos Vandos Ibianskos žodžius Viltė užbaigė savo pranešimą tarsi paliudydama ir pačios savo šaunumą bei ypatingumą. Mokinei ši konferencija, kurioje ji skaitė savo parengtą  pranešimą,  jau šešta. Belieka palinkėti Viltei neišblėstančio aktyvumo, veržlumo, noro pažinti, atrasti, ir turėti kuo daugiau galimybių realizuoti save.