Jaunieji šauliai žygyje…

DSC01345

2016 m. birželio 7-8 dienomis Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Šventežerio mokyklos jaunieji šauliai (vadovas Kęstutis Pileckas) dalyvavo pėsčiųjų žygyje (apie 12 km.) su nakvyne maršrutu Lazdijai-Vieštartai-Aukštakalniai-Galadusio ežeras-Lazdijai. Jaunieji šauliai  žygio metu įveikė įvairias kliūtis, mokėsi kario maskuotės, taktinio žygio elementų. Nakvynei vietą žygeiviai pasirinko prie Galadusio ežero, Lietuvos-Lenkijos pasienyje.

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados “Geležinis Vilkas” Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono profesinės karo tarnybos karys vyr. seržantas Nerijus Bružas pravedė stovyklautojams labai įdomius, profesionalius ir naudingus užsiėmimus apie išgyvenimą ekstremaliomis sąlygomis. Vyr. seržanto Nerijaus Bružo dėka jaunieji šauliai išmoko filtruoti vandenį, uždegti ugnį, maskuotis, orientuotis vietovėje, maitintis (kepti duonelę), taiklaus šaudymo principų ir išbandė savo akies taiklumą šaudydami į įvairius taikinius iš įvairių padėčių. Vyr. seržantas N. Bružas šauliams pravedė sukarintą estafetę, kurios metu jie įtvirtino ir pademonstravo užsiėmimų metu įgytas žinias.

Jaunieji šauliai prie Galadusio ežero kepė dešreles, smaigiai leido laiką prie laužo, dainuodami su lazdijiečiu Gintaru Gražulevičiumi dainas.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Šventežerio mokyklos jaunieji šauliai dėkingi šių mokyklų administracijoms, VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiams, KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108 Lazdijų kuopos kariams, Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados “Geležinis Vilkas” Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono profesinės karo tarnybos kariui vyr. seržantui Nerijui Bružui, lazdijiečiui Gintarui Gražulevičiui ir visiems, kurie padėjo rengti šį žygį, pravesti užsiėmimus, bendravo ir bendradarbiavo su jaunaisiais šauliais.

Kęstutis Pileckas
Jaunųjų šaulių vadovas