Jaunieji šauliai ir mokiniai brg. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago skverelio ir paminklo atidengimo Merkinėje dalyviai.

2022-11-27 Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų r. brg. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos šauliai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai, mokiniai kartu su Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene, Varėnos r. sav. meru Algiu Kašėta, Merkinės krašto bendruomene, Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, LR seimo nariais, LK Garbės sargybos kuopos kariais, Sausumos pajėgų orkestru bei kitais garbingais svečiais, patriotais iš visos Lietuvos dalyvavome Merkinės miestelyje brg. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago skverelio ir paminklo atidengime.
        Adolfui Ramanauskui-Vanagui kaip kovotojui, partizanų vadui Merkinės kraštas buvo labai svarbus – jis buvo Merkio rinktinės, vėliau Dainavos apygardos, Pietų Lietuvos partizanų srities vadu.