Jaunieji šauliai „BIRUTIEČIŲ” žygyje

2023 m. rugsėjo 23 d. LŠS karininko Antano Juozapavičiaus 1-osios šaulių rinktinės Lazdijų raj. dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 104-osios šaulių kuopos Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai dalyvavo XI pėsčiųjų žygyje „Birutiečiai”, kurį organizuoja „BIRUTIEČIŲ“ klubas ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas. Žygio metu buvo galima eiti 14, 26 ir 40 km. trasomis. Jaunieji šauliai pasirinko ilgiausią, sudėtingiausią, bet taip pat ir gražiausią 40 km. trasą. Nors trasa pareikalavo daug fizinių jėgų, tačiau atskleidė be galo gražius Lietuvos kraštovaizdžius.

Šio žygio tikslai yra vienyti karinių, sukarintų struktūrų pareigūnų ir civilių bendravimą, bendradarbiavimą tarp institucijų, įstaigų, organizacijų, bendruomenių, jaunimo organizacijų, ugdyti jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą, sąmoningumą, skiepyti meilę Tėvynei, artimui, tobulinti asmens fizinį, psichologinį pasirengimą.

„Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.“
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.