Išvyka į Marijampolę

Birželio 7 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos specialiųjų klasių mokiniai kartu su mokytojomis Ž. Klimiene ir Vyda Burduliene išvyko į pažintinę, edukacinę ekskursiją į Marijampolę. Mokiniai lankėsi Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje, kuris yra  įsikūręs kultūros paveldo objekte – XIX a. statytame mediniame name, kuriame 1904–1914 m. gyveno Lietuvos Respublikos Prezidentas K. Grinius su šeima. Mokiniai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti muziejaus ekspoziciją, bet ir sužinojo daugybę įdomių faktų apie šią neeilinę asmenybę. Mokiniai apsilankė ir visų pamėgtoje vietoje – Kačių  kiemelyje. Miestelėnai pastebėjo, kad sugalvojus norą ir paglosčius visas tris kates, jis tikrai išsipildo. Tačiau suvalkietiško charakterio katės norų nepildo… Nors pabandyti tikrai verta. Mokiniai taip pat sugalvojo norą, glostė kates, tikėdami, kad noras išsipildys. Apsilankėme ir Jono Basanavičiaus aikštėje. Tai  pagrindinė (centrinė) miesto aikštė, užgimusi, augusi ir kitusi kartu su miestu. Aikštę papuošia  19 metrų aukščio vietos skulptoriaus Kęstučio Balčiūno sukurtas paminklas “Tautai ir kalbai. Lietuvos vardo 1000-mečiui paminėti”.

Išėję iš miesto aikštės pasiekėme Poezijos parką – nepakartojamo grožio ir ramybės oazę. Čia mokiniai galėjo pailsėti ant plastiškų formų suolų, pasigrožėti želdynais, trykštančiais fontanais, pažaisti spalvingoje žaidimų aikštelėje. Parke galėjome smagiai  leisti laiką, atsikvėpti, mėgautis  ramybe ar pasivaikščioti parke esančiais takais.

Grįžome truputį pavargę, bet nuotaika buvo puiki.