Įspūdinga kelionė ir integruota pamoka Lenkijoje

2023 m. spalio 13-15 dienomis 48 gimnazijos mokiniai (6a, 6b, 6c, 8a, 8c, 1gb, 1gc, 2gb, 3gb, 4ga klasių) su mokytojais, tėvais ir kitais gimnazijos bendruomenės nariais buvo išvykę į kelionę po Lenkijos Respubliką maršrutu Gdanskas – Štutovas – Malborkas – Griunvaldas.

Keliaudami aplankėme įspūdingas ir  lietuviams labai svarbias vietas. Apžiūrėjome Malborko pilį –  vieną didžiausių Europoje Viduramžių pilių. Jos Aukštutinėje pilyje kadaise buvo ir kalėjimas, kuriame buvo kalinami ypatingi belaisviai, vienas iš jų –  Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis. Važiuodami pakeliui sustojome Žalgirio mūšio vietoje – Griunvalde, kur 1410 m. jungtinės Lietuvos ir Lenkijos pajėgos sutriuškino Kryžiuočių ordino kariuomenę. Lietuviams tai buvo lemtingas karas – kova už teisę į gimtąją žemę, religiją ir nepriklausomybę.

Spalio 15 d. lankėmės Štutove, nuvykome į Štuthofo koncentracijos stovyklą, kurioje buvo surengta integruota lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, pilietinio ugdymo ir anglų kalbos pamoka. Ją vedė mokytojos Zita Šklėrienė, Jolanta Patackaitė, Audronė Pileckienė, Kristina Švitrienė, Inga Kalesnikienė, Ilona Akromienė. Mokiniai iš anksto buvo supažindinti su istoriniais šios vietovės faktais, per pamokas skaitė Balio Sruogos kūrinio „Dievų miškas“ ištraukas, žiūrėjo filmą… Štuthofo koncentracijos stovykloje, kurioje naciai kalino ir nemažai Lietuvos inteligentijos atstovų, ekskursijos trims mūsų kelionės dalyvių grupėms vyko anglų kalba, žemesniųjų klasių mokiniams informaciją į lietuvių kalbą vertė anglų kalbos mokytojos ir vyresni draugai.

Per tris dienas spėjome pasivaikščioti keliuose Lenkijos miestuose (Gdanske, Sopote, Olštyne), pasigėrėti jų architektūra, išskirtine aplinka, aplankyti žymius objektus. Džiaugiamės, kad kelionės metu galėjome mėgautis puikiu rudenišku oru, o namo parsivežėme daug smagių įspūdžių.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Patackaitė

„Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.“
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.