Integruota tikybos ir technologijų pamoka gimnazijos skaitykloje „VĖLINIŲ LIEPSNELĖ“

Artėja Vėlinės – prasmingiausia ir reikšmingiausia mirusiųjų pagerbimo diena. Tai gedulo ir rimties diena, tai gyvųjų ir mirusiųjų suartėjimo, bendravimo laikas, ramybės ir tylos diena… Vėlinės… Ir vėl tas laikas, kai atmintis išdidina skausmą ir liūdesį.

Spalio 27 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko integruota tikybos ir technologijų pamoka „Vėlinių liepsnelė“. Pamokoje dalyvavo 5d klasės mokiniai. Pamoką vedė tikybos mokytoja Onutė Stankevičienė, technologijų mokytoja Lina Žaliauskienė bei šių eilučių autorė. Pamokos metu buvo kalbama kaip senovėje buvo minimos Vėlinės, supažindinta su senosiomis Vėlinių tradicijomis, žvakių kilme, jų paskirtimi bei naudojimu,  kokių papročių laikėsi mūsų protėviai, kokia Vėlinių prasmė bei krikščioniškas požiūris į mirtį.

Neatsiejamas Vėlinių atributas – žvakių liepsnelės, šildančios žvarbų rudenį. 5d klasės mokiniai, padedami mokytojų,  pamokos metu puošė simbolines žvakeles (ant medžio nuopjovų karštais klijais priklijavo žvakeles, jas apvyniojo virvutėmis ir dekoravo  džiovintomis gėlėmis). Šios žvakių liepsnelės skleidė šilumą ir buvo skiriamos tiems, kurių šalia jau nebėra.

Nuoširdus bendravimas suartina ir praturtina. Integruota tikybos ir technologijų pamoka „Vėlinių liepsnelė“ mums visiems buvo jauki ir šviesi, padėjo giliau suvokti praeities kultūrinį palikimą.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

„Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.“
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.