Integruota tikybos-chemijos pamoka

Gruodžio 17 dieną chemijos mokytoja Asta Eidukaitienė ir tikybos mokytoja Vida Navickienė vedė integruotą  chemijos ir tikybos pamoką „Šventes švęsk, uždavinius spręsk“.

Projekte  dalyvavo 2gc klasės mokiniai. Pamokos tikslas buvo padėti mokiniams įtvirtinti įvairaus tipo chemijos uždavinių  sprendimo įgūdžius, skatinti pažinti liturginį kalendorių ir švęsti religines šventes.

Mokiniai dirbo grupėmis. Jie paruošė pristatymus ir rodė skaidres apie gruodžio mėnesio šventes, bei šventuosius. Supažindino su Šv. Barbora – statybininkų Globėja. Pasakojo apie Šv. Mikalojų kaip  vargšų Globėją, bei Adventinių turgelių pradininką. Buvo paminėta Švč. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo diena. Kalbėta ir apie Šv. Liuciją, kaip šviesos simbolį ir neregių Globėją.

Po kiekvienos šventės ir Šventųjų pristatymo mokiniai sprendė tai dienai „parinktą“ užduotį arba uždavinį. Rašė reakcijos lygtį reaguojant gesintoms kalkėms su anglies dioksidu. Skaičiavo kiek anglies atomų yra 150 gramų sveriančioje plieninėje pasagoje. Sudarydami proporciją apskaičiavo kiek gramų druskos buvo gauta, išgarinus Negyvosios jūros vandenį (  šio uždavinio atsakymas sutapo su metais, kada buvo paskelbta dogma apie Marijos nekaltą prasidėjimą). O iš branduolių sintezės reakcijos, turėjo nurodyti kiekvienos reakcijoje dalyvaujančios dalelės branduolio sudėtį.

Nors chemija ir tikyba atrodo visai nieko bendra neturintys dalykai, tačiau ši pamoka įrodė priešingai. Integruota ir įdomia pamoka džiaugėsi ne tik mokiniai, bet ir mokytojos.

Mokytojos Asta Eidukaitienė, Vida Navickienė