Integruota istorijos-psichologijos pamoka

Lapkričio 13 dieną Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko integruota istorijos-psichologijos pamoka tema „Altruizmas ir egoizmas pilietinėje visuomenėje“. Pamoka skirta tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Pamoką vedė gimnazijos psichologė Asta Česnienė ir istorijos mokytoja Salomėja Paškevičienė.

Tolerancijos problema Lietuvoje tampa viena aktualiausių temų. Šia tema spaudoje verda diskusijos, sprendžiama, kaip sugyventi įvairių tautybių, religinių konfesijų išpažinėjams arba tiesiog kitokiems žmonėms. Pamokoje mokiniams buvo aiškinama, kokią įtaką mūsų gyvenime turi teisingas altruizmo ir egoizmo suvokimas.

Pamokos metu buvo žiūrimas filmas, po jo peržiūros vyko diskusija, buvo atliekamos praktinės užduotys. Mokiniai pamokoje buvo aktyvūs, noriai reiškė savo nuomonę ir ją pagrindė.

Lapkričio 29 dieną vyks dar viena pilietiškumo-psichologijos pamoka apie vieną iš didžiausių šiandienos gyvenimo žaizdų – prekybą žmonėmis, o gruodžio 4 dieną bendroje pamokoje bus diskutuojama apie socialinę atskirtį ir būdus ją mažinti. Gimnazijos psichologė ir istorijos mokytojos tikisi, kad šiose pamokose įgytos žinios pravers realiame gyvenime, privers giliau pažvelgti į problemas, darys teigiamą poveikį priimant sprendimus.

Istorijos mokytoja Salomėja Paškevičienė