Integruota istorijos-anglų k. pamoka muziejuje

Lapkričio 16 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5a ir 7b klasės mokiniai dalyvavo istorijos-anglų kalbos integruotoje pamokoje, kuri vyko Laisvės kovų muziejuje (mokytojos Audronė Pileckienė ir Ilona Akromienė).

Šiuolaikinėje mokykloje labai svarbu mokiniams žinoti ne tik kas būtina pagal mokymosi programą, bet ir sekti naujienas apie kasdieninius įvykius ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Karas Ukrainoje irgi ne išimtis.

Lapkričio 9 dieną Laisvės kovų muziejuje atidaryta unikali ikonų paroda ,,Jų akys žvelgia į sąžinę“ iš Ukrainos, Radomyšlio pilies kolekcijos. Parodoje pristatomi trisdešimt devyni 16-19 amžiaus meno kūriniai, kurie lyg karo pabėgėliai, išvengę sunaikinimo, laimingai pasiekė Lietuvą.

Pirmiausia ši paroda buvo eksponuojama Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame  muziejuje. Bendradarbiavimas vyksta ir Ukrainai kovojant prieš žiaurų agresorių – Rusiją.  Todėl paroda „Jų akys žvelgia į sąžinę“ yra Ukrainos ir Lietuvos solidarumo santykių išraiška.

Lazdijų krašto žmonėms tai unikali galimybė pamatyti reto grožio kūrinius bei prisiliesti prie Ukrainos istorijos. Lazdijų Motiejaus Gustaičio mokiniai taip pat nepraleido galimybės čia apsilankyti, nes tokios išskirtinės progos dar niekada nebuvo ir vargu ar dar bus.