Iliustracijų  (piešinių)  paroda „Lietuvos peizažas. Keturi metų laikai“

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje veikia įspūdinga iliustracijų  (piešinių)  paroda „Lietuvos peizažas. Keturi metų laikai“. Parodos iliustracijos – tai 6b klasės mokinių darbai. Dar praeitų metų lapkričio mėnesį  šios klasės mokiniai turėjo integruotą lietuvių – dailės pamoką  „Jono Aisčio eilėraščio peizažas“.  Pamoką vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Plečkaitienė ir dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė. Per pažintinę veiklą 6b klasės mokiniai išsamiai susipažino su pamokos aktualumu, tikslais bei uždaviniais. Pamokos tikslas – pirmoji pažintis su Jono Aisčio kūryba, literatūros ir dailės sąsajų suvokimas.  Skaitydami Jono Aisčio poeziją mokiniai susipažino su gamtos vaizdais, kurie teikė gyvybingumą ir grožį.   Literatūrinė dalis mokiniams padėjo suvokti, kad mes esame gamtos dalis ir turime ją saugoti. Vėliau per meninę veiklą mokiniai kūrė iliustracijas pagal Jono Aisčio eilėraštį „Peizažas“. Keturi metų laikai.“

Kiekvienas metų laikas yra unikalus ir savaip žavus savo spalvomis, įvykiais, šventėmis, žmogaus darbais bei gamtos išdaigomis. Ruduo, žiema, pavasaris, vasara… Lietuvos peizaže mokiniai įžvelgė gamtos kaitą, kaip pagal metų laiką keičiasi gamta, kokias įgauna spalvas.

Čia pilkas, niūrus, šaltas ruduo, nukritę lapai. Tai gražus, bet liūdnas metas. Žiema mokinių piešiniuose pavaizduota šalta, niūri, nes čia dominuoja sniegas, ledas, apšerkšnijusios žiemos šėlsmas… Gražus ir šiltas pavasario virsmas… Mokiniai savo piešiniuose vaizduoja gėles, medžius, gamtos atgimimą ir kitus pavasarinius vaizdus.

Jų kūrybiniuose darbuose labai gražiai pavaizduota besišypsanti vasara, kuri karšta, saulėta. Mokiniai čia naudoja šiltas spalvas – raudoną ir geltoną, kad sukurtų vasaros atmosferą. Vasaros piešiniai  tokie saviti, šilti, kupini detalių.

Žiūrint į šiuos 6b klasės mokinių sukurtus piešinius, užplūsta paslaptingas jausmas, užburiantis ramybe, žavi mokinių kūrybiniai ieškojimai ir sprendimai. Unikalūs piešiniai atlikti guašu bei mišria technika.

Maloniai kviečiame į skaityklą susipažinti su 6b klasės mokinių kūryba. Paroda veiks iki vasario 5 d.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė