Įdomi netradicinė pamoka ,,Lazdijų kraštas: istorija, žmonės, kūryba“

Vasario 6 dieną 1ga klasė su geografijos mokytoja Jūrate Kvedariene dalyvavome netradicinėje pamokoje „Lazdijų kraštas: istorija, žmonės, kūryba“, kurią vedė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė. Pamokoje buvo apžvelgtos knygos, kuriose atsispindi Lazdijų krašto istorija, jos praeitis ir ateitis, aprašyti įžymūs mūsų krašto žmonės, kurie mokėsi, gyveno ir dirbo Lazdijuose. Kai kurie iš jų dar  tebedirba mūsų krašto labui. Knygas skaityklai pateikė ir parodą suorganizavo buvęs mūsų mokyklos geografijos mokytojas, ekspertas Jonas Malinauskas. Parodoje eksponuojama daugiau kaip šimtas įvairių knygų, žurnalų bei informacinių leidinių.

Pamokos metu buvo pristatyti geografijos mokytojo Jono Malinausko ir Albino Jarmalos išleisti kalendoriai, kurių yra 12, taip pat kiti  įvairūs leidiniai, žurnalai.  Juose galima rasti vertingos informacijos apie gamtos, istorijos bei etnografijos paminklus, krašto istoriją, meną bei kūrybą. Mūsų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė ir jos buvusi mokinė Rugilė Vievesytė yra išleidusios savo sukurtų eilėraščių knygą „Vaikystės skonis“ .

Kaip žinia, šiemet, vasario  4 d. vienam iš žymiausių ir produktyviausių Lietuvos poetų Sigitui Gedai būtų suėję 80 metų. Ta proga bibliotekininkė išsamiau papasakojo apie poeto kūrybinio kelio pradžią, gyvenimą, jo žodžių bei sąvokų pasaulį ir pristatė veisiejiečių Joanos Vaikšnoraitės ir Albino Jarmalos išleistą knygą „Vaikiškom rankom išskleistos burės“, išleistą 2018 metais. Daiva Mikalauskienė kalbėjo dar apie vieną jubiliatę – prozininkę, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę, apsakymų ir novelių kūrėją  Bitę Vilimaitę-Šukienę, kuriai vasario 16 dieną būtų sukakę 80 metų.

Netradicinę pamoką „Lazdijų kraštas: istorija, žmonės, kūryba“ baigėme dalyvavimu viktorinoje.

Tekstą rašė 1ga mokinės Gustė Pileckaitė ir Gabrielė Valentukonytė,
nuotraukų autorius bendraklasis Joris Jackūnas