Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

GRUODIS – MATEMATIKOS IR IT METODINĖS GRUPĖS MĖNUO

        Šiais mokslo metais matematikos ir informacinių technologijų mėnuo buvo kitoks, nuotolinis ir iš pavasario persikėlė į žiemą. 

Informacinės technologijos

        Lapkričio mėn. vyko nuotolinė mokyklinė informatikos olimpiada. Joje dalyvavo 9 mokiniai.

Mokyklinės informatikos olimpiados rezultatai:

1g – 2g klasės

I vieta – Andžilaitis Lukas 1gb

II vieta – Ragelytė Karolina 1gb

III vieta – Vaitulevičius Otas1g c

3g – 4g klasės

I vieta – Jankauskas Justinas 3gc

II vieta – Klimavičiūtė Ugnė 3gd

III vieta – Patašius Dominykas 3g

        Gruodžio mėn. 15 d. įvyko rajoninė informatikos olimpiada, kurioje gimnazijai atstovavo: Jankauskas Justinas 3gc (III vieta), Klimavičiūtė Ugnė 3gd, Andžilaitis Lukas 1gb (III vieta), Ragelytė Karolina 1gb (I vieta).

        Mokinius ruošė Jurgita Magilevičiūtė, Alina Kancevičienė ir Žydrūnas Vaičeskas.

Matematika

        Gruodžio mėn. 18 dieną 48 mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo mokyklinėje matematikos olimpiadoje.

Olimpiados nugalėtojai:

1g klasė:

I – Vaičeskas Ugnius 1gb

II – Ragelytė Karolina 1gb

II – Valaika Gustas 1gb

III – Karakas Titas 1gb

IV – Stankevičius Gustas 1gki

2g klasė

I – Kalvaitis Kristupas 2gc

I – Naujalis Rytis 2gb

II – Gerasimovaitė Gabija 2gc 

III – Petruškevičiūtė Miglė 2gc   

3g klasė

I – Čepulis Paulius 3gb

II – Pauliukonis Daugantas 3gc

III – Žilinskas Mantas 3gb

IV – Subačius Martynas 3gb

4g klasė

I – Salatkaitė Sofija 4gc

I – Subačiūtė Gabija 4gc

II – Paciukonytė Augustė 4gc

III – Jarmala Nojus 4gc

        Mokinius olimpiadoms ruošė mokytojos: Gita Galminienė, Romualda Kardokaitė, Regina Leskevičiūtė ir Jurgita Magilevičiūtė

Sveikiname  informatikos ir matematikos olimpiadų  dalyvius,

o prizininkams linkime sėkmės tolimesniuose etapuose.

*****

        Motiejaus Gustaičio gimnazijoje gruodžio mėn.  vyko įvairūs nuotoliniai renginiai, skirti matematikai ir informatikai.

        „Matematikos reikia mokytis todėl, kad matematiniai įrodymai, pavyzdžiai, temos yra mąstymo gelmė ir grožis!  Mokaisi matematikos – mokaisi užrašyti savo mintis formulėmis, lygtimis, žymenimis, indeksais, reiškiniais, grafikais. Matematika yra lyg dar viena universali kalba, kurią supranta šimtai milijonų žmonių…“ B.Burgis

        Gruodžio 7 dieną paskelbti konkurso „Olympis 2020 – Rudens sesija“  rezultatai.  Matematikos konkurse dalyvavo 22 mokiniai ir 9 mokiniai informacinių technologijų konkurse. Mokiniai dalyvavo konkurse „Bebras“, kurio tikslas – skatinti informatiką.

        Artėjant žiemos atostogoms ir šventėms, mokytojai su mokiniais klasėse nors ir nuotoliniu būdu kūrė kitokią  atmosferą.

        Gitos Galminienės mokiniai, naudojant matematines figūras, piešė arba gamino erdvinį kūną papuoštą kalėdinėmis dekoracijomis tema „Kalėdų senelis ir jo pagalbininkai“. Mokiniai su džiaugsmu atliko užduotis ir savo darbais dalijosi. 

        Reginos Leskevičiūtės mokiniai: 7 a klasė atliko projektinį darbą „Mano 5 dienos“. Mokiniai 5 dienas fiksavo savo veiklas ir jų trukmę. Po to gautus duomenis analizavo, remdamiesi įvairiomis skaitinėmis charakteristikomis: diagramomis, vidurkiu, mediana, moda.

        3gab grupės mokiniai kūrė ir po to  sprendė  užduotį „Aibės mūsų aplinkoje“.

        5b klasė kūrė „Mano vardas – geometrinių figūrų mozaika“

        Leonora Patackienė ir mokiniai atliko „Matematinius eksperimentus“.  8c ir 1ga klasių mokiniai lankstė taisyklinguosius trikampį, šešiakampį, penkiakampį, tetraedrą, svarstė kas gausis perkirpus suklijuotus „Du žiedus“.

        Romualda Kardokaitė vedė netradicinę pamoką 8b klasėje „Matematikos galvosūkiai“, Mąstau, skaičiuoju.. „. 

        Jolanta Dimšienė 6a ir 6c klasėse atliko su daile integruotą projektinį darbą „Kalėdiniai uždaviniai“.

        Jurgita Magilevičiūtė su mokiniais sprendė užduotis su „Kahoot!“.

        Nors mėnesio renginių pobūdis  skyrėsi, tačiau juos visus vienijo pagrindinis tikslas – ugdyti mokinį kaip kūrybingą asmenybę, gilinti mokinių gebėjimus mąstyti, taikyti matematines žinias, skatinti iniciatyvumą, savarankiškumą ir žingeidumą.

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt