Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Gimnazijos skaitykloje – literatūrinė pamoka „Skaitome Ramutės Skučaitės poeziją“

 

        Kiekvieno iš mūsų gyvenime poezija užima tam tikrą vietą. Juk iš jos gimsta žodis, o iš žodžių posmai, iš šių – eilėraščiai. Poezija – tarsi veidrodis, kuriame atsispindi gamtos grožio, paslaptingos meilės žmogui, Tėvynei virpesiai. Visa tai dar vainikuoja vadinamieji moralai, pamokymai, išvados, patarimai, pamąstymai, Čia ir mažos istorijėlės apie eilėraščių atsiradimą, ir patys eilėraščiai. Nauji, melodingi, sąmoningi ir išmintingi Ramutės Skučaitės eilėraščiai, netikėti pastebėjimai, persipynę su „fantastiniu“ pasauliu.

        Spalio mėnesį Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko netradicinė literatūrinė pamoka „Skaitome Ramutės Skučaitės poeziją“, kurios metu gražiai paminėjome žymios vaikų poetės, dramaturgės, vertėjos, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės (2009 m.), operų libretų autorės, publicistės bei reporterės  85–ąjį gimtadienį. Pamokoje dalyvavo 5a ir 5b klasės mokiniai. Pamoką pradėjo šių eilučių autorė, kuri multimedijos ekrane pademonstravo skaidres apie poetės gyvenimą, kūrybą, aistrą vaikų literatūrai, gražius santykius su vaikais bei jos, kaip poetės, sunkaus darbo įvertinimą. Skaitykloje veikė parodėlė – stendas, skirtas poetės gimtadieniui. Šiandien ypač aktualu inicijuoti mokyklos bibliotekoje skaitymo ir rašymo ugdymą bei mokiniams mokytis meninio ir raiškaus skaitymo, todėl penktokai turėjo puikią galimybę parodyti raiškaus skaitymo sugebėjimus. Jie skaitė Ramutės Skučaitės poeziją. Pamokos metu penktokai gilino  žinias įmindami rimuotas šaradėles (mįsles) (knygelė „Vaikams vanagams“) bei spręsdami įvairius rimuotus kryžiažodžius ir testus (knygelė „Kas nulaužė pupos lapą?“). Mokiniai degė noru garsiai skaityti poemėlę su moralais „Ant ledo atsirado rožė“, pačius eilėraščius „Jei nereikėtų skubėti“, lavinamąją knygelę „Aš esu – kas?“ ir kitas. Poetės Ramutės Skučaitės eilėraščiai tokie jautrūs, mąslūs, nestokojantys vidinės logikos, skirti moksleivio vidinio pasaulio turtinimui, asmenybės formavimui. Manau, kad ši literatūrinė pamoka „Skaitome Ramutės Skučaitės poeziją“ penktokams dar kartą suteikė skaitymo džiaugsmą, malonumą bei naudą ir ugdė meninius jausmus bei emocijas. Poetės Ramutės Skučaitės poeziją moksleiviai skaitė ir pradinėse klasėse.

        Literatūrinės pamokos pabaigos akcentu tapo pačios poetės žodžiai, kuriuos garsiai pakartojo šių eilučių autorė: ,,Esu laiminga, kad rašau vaikams. Jaučiu, kad tuomet iš tiesų galiu nuveikti kažką naudingą visiems. Manau, kad gera vaikų poezija reikalinga visiems. O ypač vaikui reikalinga poezija…“.

        Poezija – žodžių menas, visiems ir visur reikalinga.

        Tikiuosi, jog ši pamoka – susitikimas su poezija daugeliui suteikė nemažai džiaugsmo. Tik nebijokime knygai atverti skaitymo durų į pasaulį. Į savo tolimesnį pasaulį.

 

                                                                                      Daiva Mikalauskienė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt