Gimnazijos septintokai – gabūs, kūrybingi, talentingi

Be galo džiugu, jog mūsų gimnazijoje yra daug šaunių ir talentingų mokinių bei mokytojų. Šįkart gimnazijos bendruomenę savo talentais žavi 7 klasių moksleiviai ir mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė.

Verta įdėmiai susipažinti – kokie gabūs, žingeidūs, kūrybingi, talentingi bei darbštūs šie mokiniai. Galime pasidžiaugti, jog nemaža dalis septintokų pasižymi sportinėje veikloje, gerai išlavintais įgūdžiais, susijusiais su muzika, meniniais sugebėjimais ir turtinga vaizduote. Jie ne tik talentingi ir kūrybingi, bet ir draugiški, charizmatiški bei aktyvūs.

Šiuolaikinis pasaulis kupinas įvairiausių pasiūlymų, todėl menui imlūs ir gabūs septintokai lanko Lazdijų meno mokyklą. Galbūt todėl muzikos ir meno srityje jiems puikiai sekasi realizuoti save. Verta paminėti septintų klasių muzikantus bei dainininkus, kurie muzikuoja įvairiuose renginiuose (tiek tradiciniuose, tiek valstybinių švenčių minėjimuose) bei džiugina savo pasiekimais konkursuose, olimpiadose. Tai Martynas Čepulis ir Emilija Maziukaitė, grojantys gitaromis, dainininkės Gustė Stankevičiūtė ir Meda Kmieliauskaitė pianistai Artūras Kupstaitis, Gabrielė Ivanovaitė ir Matas Margelis. Rytis Petruškevičius ir Gustas Mankus – saksofoninkai, o Edvinas Janulevičius puikus akordeonininkas, Aivaras Mazėtis – smuikininkas ir akordeonininkas.

Tarp septintų klasių mokinių yra gana nemažai kryptingai gabių bei talentingų sportininkų, kurių pasiekimai įkvepia ir suteikia pasitikėjimą. Puikiai žaidžia tinklinį Domas Baltrušaitis, Domantas Anulis, Justinas Petrauskas, Gustas Radžiūnas, Nojus Moceika, Eligijus Mickevičius, Martynas Čepulis, Deimis Galminas, Adas Klizas, Neilas Nikiforovas, Klaudijus Lukšas, Deivydas Tamošaitis. Nuolatos girdime, kad krepšinis Lietuvoje – antroji religija, todėl džiaugiamės, kad ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija turi puikų krepšininkų būrį. Martynas Kancevičius krepšinį žaidžia net 6 metus. Jis su savo komanda yra užėmęs daug prizinių vietų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Be galo džiaugiamės Emiliu Gyliu, savo sporto karjerą pradėjusiu devynerių metų Airijoje. Jis jau yra užėmęs daug prizinių vietų futbolo varžybose, bėgimo, plaukimo ir dviračių važiavimo konkursuose.

Populiari ir patraukli sporto šaka – aerobinė gimnastika, lavinanti ištvermę, drąsą, kantrybę, atkaklumą bei ryžtą. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, tarp 7 klasių moksleivių, yra puikių aerobikos gimnastų, kurie ne kartą tapę daugelio Lietuvos konkursų prizinių vietų nugalėtojai. Čia paminėtini Roberta Šliaužytė ir Kornelijus Ravinskas.

Gerą nuotaiką suteikia puikios parodos. Jas galima išvysti II aukšto fojė ir gimnazijos skaitykloje.

Skaitykloje lankytojus pasitinka ypatinga, žavi ir reta dramblių kolekcija, kurią parodai pristatė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė. Parodoje galima išvysti net 75 magiškus drambliukus. Dramblius mokytoja kolekcionuoja jau keletą metų ir tai daro savo malonumui. Pasak mokytojos Snieguolės Mazaliauskienės, dramblys – taikos, laimės simbolis. Jis nemėgsta vienumos. Gamtoje jie gyvena susibūrę į šeimas, todėl ir kolekcijoje jų negalima laikyti po vieną. Ypač svarbu, kad dramblys būtų iškėlęs straublį. Pagal rytų filosofiją tokie drambliai neša laimę į kiekvienus namus.

Didelio susidomėjimo sulaukia ir Emilio Gylio (7c klasė) kolekcionuojamos futbolo kortelės. Mokinys jas pradėjo kolekcionuoti dar būdamas 6 metų. Jo pirmoji kortelė buvo „ManchesterUnited – WayneRooney“, o brangiausia – legendinė vartininko kortelė

II aukšto fojė lankytojus džiugina konkurso nugalėtojų diplomai, įvairūs prizai, padėkos, pažymėjimai, medaliai, taurės bei piešiniai. Pasidžiaukime gausia ekspozicija.!

Gruodžio 17 d., ilgosios pertraukos metu, II aukšto fojė vyko 7 klasių talentų uždarymo šventė. Šventę vedė septintokės Meda Kmieliauskaitė ir Ieva Šoliūnaitė. Renginio pradžioje su dideliu susidomėjimu klausėmės nuostabaus, romantiško bei nepakartojamo gitarų dueto (Martynas Čepulis, 7a klasė ir Emilija Maziukaitė, 7c klasė), kurie atliko kūrinį „Skambiosios melodijos“. Po užburiančio gitaros skambesio Gustas Mankus susirinkusius sužavėjo „Santa Liučija“ kūriniu (saksofonas). Šventės uždarymą vainikavo senų mįslių minimas.

Gera ir smagu, kad Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje yra tikrai daug šaunių jaunų talentų, kurie atrado save, pristatė kūrybinę veiklą, savo kolekcijas, pasiektus rezultatus ir savo darbais džiugina kitus. Nes būtent čia, tokioje jaunųjų talentų ugdymo erdvėje, atveriama viena geriausių galimybių savišvietai, užimtumui bei bendravimui.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė
Nuotraukų autorė Vytautė Krivickaitė (7c kl.)