Gimnazijos moksleiviams – neįprastos netradicinės pamokos

Balandžio 3 dieną  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8A klasės mokiniams 35 kabinete (Lingvistikos kabinete) vyko netradicinės neįprastos pamokos. Jas vedė Lazdijų viešosios bibliotekos vyr. metodininkė informacinėms technologijoms  Ilona Salatkienė ir kraštietis Kauno technologijos universiteto informatikos fakulteto (KTU) Programų inžinerijos katedros vedėjas, profesorius Tomas Blažauskas.

Pamoką pradėjusi Ilona Salatkienė pristatė virtualų Lazdijų krašto literatūrinį kelią. (https://www.rsvb.lt/kelias/).  Ji pasakojo, kaip pasitelkiant 3 D technologijas buvo sukurtas virtualus literatūrinis turistinis maršrutas, siekiantis išsaugoti ir populiarinti Lazdijų kraštui svarbių žmonių atminimą. Vėliau vyr. metodininkė informacinėms technologijoms Ilona Salatkienė 8A klasės mokiniams pasiūlė   patiems virtualiai pakeliauti Lazdijų krašto literatūriniu keliu ir susipažinti su kūrėjų Motiejaus Gustaičio, Salomėjos Nėries, Bitės Vilimaitės-Šukienės, Sigito Zigmo Gedos, Eimučio Valentino Sventicko, Albino Andrulionio, Genės Drūtytės-Semenienės,  Gintaro Bleizgio, Jadvygos Andrulionytės–Vailionienės, Juozo Žitkausko, Romo Sadausko  gimtinėmis bei jų nuveiktais darbais. Atvykus prie vieno iš taškų, galima buvo išklausyti garso įrašą, išsamiai pasakojantį apie  Lazdijų krašte gimusius, gyvenusius bei kūrusius žmones, kurių literatūrinis kelias įsiliejo į krašto pažinimą. Čia galima rasti ir žinyną, kuriame surinkta informacija apie Lazdijų krašto autorius ir pateikiama interneto enciklopedijos pavidalu, taip pat lankymui skirtoje rubrikoje galima rasti ir interaktyvų žemėlapį, kuriame sužymėti Lazdijų krašto rašytojų pėdsakai bei susipažinti su interaktyviais žaidimais ir juos žaisti.

KTU profesorius Tomas Blažauskas, kartu su Lazdijų viešosios bibliotekos darbuotojais kūręs šį kelią, pamokų metu mokinių paklausė, kokius jiems teko išbandyti virtualios realybės edukacinius  žaidimus ir pakvietė juos sudalyvauti paslėptų daiktų žaidimuose.  8A klasės mokiniams teko gerokai pasukti galveles, tačiau jie nesunkiai  surado paslėptus daiktus. Neabejoju, jog šie mokiniai žaisdami smagiai ir įdomiai praleido laiką.

Ypač didelį ačiū tariu gerbiamiems Lazdijų viešosios bibliotekos vyr. metodininkei informacinėms technologijoms Ilonai Salatkienei ir mūsų kraštiečiui veisiejiškiui Kauno technologijos universiteto informatikos fakulteto Programų inžinerijos katedros vedėjui, profesoriui  Tomui Blažauskui  už prasmingų idėjų kūrimą, jų įgyvendinimą bei pristatymą Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniams. Visus, kurie neabejingi literatūrai ir Lazdijų krašto kūrėjams, kviečiu turiningai išnaudoti laiką, virtualiai aplankant tai, kas sava ir brangu.

Noriu pasidžiaugti ir padėkoti Lazdijų viešosios bibliotekos vyr. metodininkei Ilonai Salatkienei už padovanotą knygą gimnazijos skaityklai „Žaliuose ežerynuose. Lazdijų krašto rašytojų antologija“ (sudarytojas Juozas Žitkauskas).

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

Nuotraukos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Editos Pavasarienės)