Gimnazijos antrokai paminėjo Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metus

Siekiant pažymėti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros 700 metų jubiliejų, paminėti bendrą lietuvių ir totorių kovą su Kryžiuočių ordinu, skatinti Lietuvos visuomenę domėtis valstybės praeitimi, jos istorija ir kultūra, Seimas yra paskelbęs 2021 metus Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais.

Ta proga gegužės 12-ąją dieną 2gA ir 2gC klasių mokiniais bei jų auklėtojos Audronė Pileckienė bei Asta Eidukaitienė į integruotą istorijos pamoką – klasės valandėlę pakvietė ypatingą viešnią – mūsų gimnazijos Šeštokų skyriaus chemijos mokytoją Tatjaną Radzevičienę.  Tatjana yra totorė, į Lietuvą prieš kelis dešimtmečius ji  atvyko iš Chabarovsko (Tolimųjų Rytų).

Pamokos metu klausėmės Kornelijos ir Rimgailės pranešimų apie totorius, jų gyvenimą, papročius, tradicijas ir t.t. O vėliau prasidėjo dar įdomesni dalykai: mokytoja T. Radzevičienė pakomentavo, papasakojo ir parodė, kuriose vietose daugiausiai gyvena totorių, kokia jų kalba, religija, muzika, virtuvė, apranga, kokias tradicijas yra išlaikę Lietuvos totoriai.

Puikiai ir įdomiai praleidome laiką, susipažinome su naujais dalykais, kurie ir toliau plečia mūsų žinių ratą!

2gc mokinė Rimgailė Kardokaitė