Erasmus+ projekte „Išsaugokime gamtą“

Spalio 15-22 d. dvidešimties Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių komanda  dalyvavo Erasmus+ projekte „Išsaugokime gamtą“ Poronino mieste pietų Lenkijoje. Mokiniai kartu su dvidešimt bendraamžių iš Lenkijos dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse bei diskusijose anglų kalba, gilinosi į ekologijos problemas, drauge ieškojo jų sprendimo būdų, o kartu ir pažino Zakopanės apylinkes. Įveiktas 17 km žygis į kalnuose esantį Morskie Oko ežerą pareikalavo nemažai jėgų, tačiau nuostabūs kalnų vaizdai atpirko visus vargus. Trečiadienis buvo skirtas istorinėms apylinkių įžymybėms: lankėmės restauruotoje Niedzicos pilyje ir į Unesco paveldo sąrašą įrašytoje, XIII a. statytoje medinėje šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje Denbne.

Lietuvių-lenkų vakare abiejų šalių komandos pristatė savo kraštą, jo tradicines dainas, šokius, patiekalus. Visiems ypač patiko žaidimas „Grybų raut“, kuris vėl ir vėl buvo žaidžiamas laisvu laiku.

Pakeliui namo aplankėme Krokuvoje esančius Vavelio rūmus bei senamiestį, po to laukė ilga dešimties valandų kelionė namo, po kurios gaila buvo skirtis su naujais draugais.