Ekskursija į Bulotų namus

Gegužės 21 dieną specialiųjų klasių mokiniai lankėsi Marijampolėje esančiuose Bulotų namuose, kurie spinduliuoja buvusia šeimininkų meile, kultūrinio gyvenimo turtingumu bei pasiturinčių miestiečių prabanga.

Bulotų namai – unikalus XX a. pradžios medinės miesto architektūros pavyzdys Marijampolėje. Name gyveno vienas žymiausių advokatų Lietuvoje Andrius Bulota su žmona Aleksandra. Dabar čia įrengta ekspozicija „Bulotų namai – tarpukario miestietiškos kultūros atspindys“.

Mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su Bulotų šeima, jos gyvenimo būdu, sužinojo apie spalvingą pasiturinčių miestiečių namų aplinką.  Ekspozicijoje  mokiniai  pamatė Bulotams ir jų giminaičiams priklausiusius daiktus, eksponatus, menančius tarpukario buitį, fotografijas, dokumentus, žinutes iš to laikmečio spaudos. Mokinių laukė ne tik įdomūs eksponatai, bet ir žaidimai, užduotys, patarimai, muzikos garsai ir prieskonių kvapai, akį džiugino animacijos, šešėlių instaliacijos.

Mokytojos: Ž. Klimienė ir V. Burdulienė