EIKITE PASKUI MANE! AŠ PADARYSIU JUS ŽMONIŲ ŽVEJAIS (Mt.4,19)EIKITE PASKUI MANE! AŠ PADARYSIU JUS ŽMONIŲ ŽVEJAIS (Mt.4,19)

2021 – Šventieji Jokūbo Metai. Tai metai, kai liepos 25 diena yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka vos keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė gegužės 20 – birželio 30 dienomis vyksta jau šeštus metus iš eilės (Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija dalyvavo trejus metus). Ji dedikuojama Šventiesiems Jokūbo metams. Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės globėja – Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė, Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos prezidentas-Alytaus r. meras Algirdas Vrubliauskas.

Šios jaunimo akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelią savyje, savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus.

2021 06 02 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai ir mokytojai, tėvai bei kiti artimieji  dalyvavo šeštoje Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetėje ir tapo  Šv. Jokūbo kelio ambasadoriais. Žygeiviai nužygiavo  apie 12 km.   Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės pradžia -Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčioje. Klebonas Jonas Baliūnas supažindino su Metelių kaimo ir bažnyčios istorija, palaimino žygeivius, kuriems buvo įteikti Piligrimo pasai. Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčios kunigas Vidmantas Striokas papasakojo apie Šv. Jokūbą ir kiekvienam įteikė Šv. Jokūbo paveiksliuką. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė (kartu su kitais dalyvavo šiame žygyje) pasveikino ir palinkėjo sėkmės. Sėkmės linkėjo Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos viceprezidentė Birutė Nenortaitė, šios asociacijos valdybos narys Audrius Klėjus.  Lazdijų Policijos bendruomenės pareigūnė  Renata Ribinskienė supažindino žygeivius su saugaus elgesio taisyklėmis bei padovanojo apsaugos liemenes. Lazdijų turizmo informacinio centro direktorius Mantas Sabaliauskas supažindino su Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės maršrutu, taisyklėmis ir su turizmo centro darbuotojomis Jolita Bakšaite bei Simona Bagdanavičiene vedė žygeivius Šv. Jokūbo keliu. Gausus būrys šaunių mokinių ir juos lydinčiųjų gimnazijos direktorės Jurgitos Mozerienės, klasių vadovų Jelenos Talandienės, Ilonos Akromienės, Zitos Šklėrienės, Gintutės Durtinevičienės, Astos Eidukaitienės, Audronės Pileckienės bei mokytojų padėjėjų Ritos Valavičienės, Romos Stankauskienės, mamos Jūratės Mikelionienės, sesės Evelinos Pileckaitės laikydamiesi saugaus atstumo pradėjo žygį ir jį sėkmingai įveikė. Žygeiviai užlipo į Metelių apžvalgos bokštą, aplankė Metelių regioniniame parke, Aukštapelkėje, pasigrožėjo nuo Žagarių kalvos nuostabiu kraštovaizdžiu Dusios ežero fone ir žygį užbaigė prie Kryžių Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės koplyčioje, kurioje Lietuvos Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos viceprezidentė Birutė Nenortaitė įteikė kiekvienam dalyvavusiam estafetėje sertifikatus, o Lazdijų turizmo centro direktorius Mantas Sabaliauskas atminimo medalius “Keliauk po Lazdijų kraštą aktyviai”.

Diena buvo graži, nuotaika visų puiki. Dalyvavimas Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetėje taip stipriai paveikė  5a kl. mokinį  Titą Butanavičių, kad jis išėjęs prieš visus Kryžių Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės koplyčioje nuoširdžiai pasidžiaugė, kad visi įveikė numatytą Šv. Jokūbo kelio maršrutą  ir pasiekė tikslą.

Estafetę organizavo Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija, Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, Lazdijų rajono savivaldybė bei Lazdijų turizmo informacinis centras, kuriems ir DĖKOJAME.