Edukacinė pamoka „Piešiu aš margutį“

Lietuviai jau nuo gilios senovės buvo dideli dailės mėgėjai – grožio puoselėtojai. Todėl ir margučių dailė yra  sava ir lietuviška.

Artėjant pačiai gražiausiai krikščioniškai pavasario šventei – šv. Velykoms,  balandžio 5 dieną gimnazijos skaitykloje vyko edukacinė pamoka „Piešiu aš margutį“. Edukacinę pamoką vedė ir mokiniams talkino dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė ir šių eilučių autorė. Pamokoje dalyvavo 5A klasės mokiniai. Pamokos tikslas – skatinti mokinius domėtis lietuvių liaudies tradicijomis, ugdyti jų kūrybinius bei meninius gebėjimus.

Edukacinės pamokos pradžioje dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė kalbėjo apie margutį kaip gyvybės atsiradimo ženklą, supažindino su velykinių margučių tradiciniais raštais, spalvomis bei reikšmėmis.

Po teorinės dalies sekė praktinė – iš balto popieriaus mokiniai išsikirpo ovalo formos kiaušinius, juose bandė atkartoti lietuvių liaudies motyvus: saulutes, žvaigždeles, rūteles, eglutes, žalčiukus, driežiukus, paukščiukus, įvairius vingelius ir kt. Visi 5A klasės mokinių piešinėliai – velykiniai margučiai spalvingi, žaismingi, gražūs ir originalūs.  Mokiniai savo kūrybiniuose darbuose panaudojo įvairią techniką.

Edukacinės pamokos metu buvo menamos mįslės, prisiminti Velykų burtai, reikėjo užbaigti pradėtus posakius bei patarles ir juos judesiais pavaizduoti.

Po pamokos mokiniai savo unikaliais bei originaliais piešiniais – velykiniais  margučiais papuošė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklos patalpą.

Edukacinės pamokos „Piešiu aš margutį“ metu buvo ugdomos mokinių socialinės, komunikavimo, meninės bei mokėjimo mokytis kompetencijos. Čia jie mokėsi vieni iš kitų kurdami piešinį ir jį spalvindami.  Kartu džiaugėsi savo ir draugų sukurtais velykiniais margučiais.

Dėkojame dailės mokytojai Jūratei Baranauskienei už įdomią ir smagią pamoką.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė