Disleksijos supratimo savaitė

Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos mokyklos kviečiamos spalio mėnesį skirti DISLEKSIJOS pažinimui ir supratimui. Remiantis Europos disleksijos asociacijos  duomenimis, šį sutrikimą turi daugiau nei 10 proc. žmonių. Tai reiškia, kad Lietuvoje su  skaitymo/rašymo sunkumais susiduria daugiau nei 32 000 mokinių. Mūsų gimnazijoje mokosi 26 mokiniai turintys skaitymo/rašymo sutrikimų. Atliepdami šių mokinių poreikius jungiamės prie Dyslexsia centro organizuojamo projekto ir spalio 9-13 d. skelbiame disleksijos supratimo savaitės gimnazijoje programą:

– gimnazijos bendruomenės informavimas/rekomendacijos mokytojams;

– kiekvieną dieną trumpa informacija per gimnazijos radiją  apie disleksiją bei šį ypatumą turinčius žymius žmones. 1gc kl. mokiniai;

– integruota dorinio ugdymo bei specialiųjų pratybų pamoka “Susidraugauti su savimi. Kokia mano  galia”?

– integruota pamoka ir parodos organizavimas „Raidė – kaip išraiška“;

– informacijos apie disleksijos supratimo savaitę skleidimas gimnazijos  interneto svetainėje, fb puslapyje. Kviečiame jungtis prie šios iniciatyvos.

Logopedė Violeta ir specialioji pedagogė Edita