Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

DAUGIAU GALIMYBIŲ KOMUNIKAVIMO SUNKUMŲ PATIRIANTIEMS MOKINIAMS

        Naujus mokslo metus pradedame ne tik pailsėję, bet ir įgiję naujų kompetencijų, kurios, tikimės, atvers galimybę alternatyviai komunikacijai, padės lengviau integruotis į visuomenę komunikacijos sunkumų patiriantiems mokiniams bei geriau jaustis kiekvienam.

        Gimnazijos specialioji pedagogė Edita Stanulienė ir logopedė Violeta Jaciunskienė dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros, įgyvendinamo projekto „Pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimas“, organizuotuose tęstiniuose antro lygio mokymuose kaip dirbti su PECS ugdymo metodika (angl. The Picture Exchange Communication System).

        PECS metodika, tai paveikslėlių apsikeitimo komunikacijos sistema, skirta vaikų komunikavimo, bendravimo ir kalbėjimo įgūdžių formavimui bei ugdymui.  Specialistės gilino kompetencijas: kaip dirbti su asmeniu, kuris negali kalbėti ar naudoti gestų kalbos; mokėsi taikyti alternatyvaus priimtino elgesio išmokymo metodus bei mažinti atsiradusį vaiko probleminį elgesį; susipažino su alternatyvaus priimtino elgesio išmokymo metodais; įgijo praktinių įgūdžių, kaip stebėti, vertinti ir analizuoti vaikų kalbinius, socialinius gebėjimus bei rengti rekomendacijas, individualius ugdymo planus.

        Mokymus Vilniuje vedė PYRAMID EDUCATIONAL CONSULTANTS (Jungtinė Karalystė) specialistai Andy Yates ir Grace Payne. Po mokymų gimnazija aprūpinta PECS metodikomis: metodikos vadovas (jo dar laukiame), PECS ugdymo metodikos paveikslėliai, 5 vienetai PECS komunikacijos knygų vaikams, 5 vienetai PECS komunikacijos knygos dirželių ir 5 vienetai PECS dienotvarkės paveikslėlių. 

 

[wpgmza id="1"]

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt