DAR VIENAS SIDABRO VAINIKĖLIS LAZDIJUOSE

Birželio 1 d. Zyplių dvare vyko moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ parodos uždarymo bei laimėtojų paskelbimo iškilmės.

Visoje Lietuvoje surengtose aštuoniose regioninėse parodose dalyvavo per 300 jaunųjų meistrų. Trisdešimt aštuonių mokinių, užėmusių pirmąsias vietas savo regionuose, darbai puikavosi baigiamojoje konkurso parodoje ir varžėsi dėl šešių sidabro vainikėlių. Kūrinius pagal meninę vertę, meistriškumą, kūrinio sąsajas su liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis vertino komisija, kurią sudaro muziejininkai, dailėtyrininkai bei etnografai.

Konkurso finale 3ga mokinio Elvino Černiausko sukurta penkių sodų kolekcija pelnė pagrindinį prizą. Kompetentinga komisija įvertino Elvino sodų tradiciškumą, kolekcijos vientisumą, meistrystę bei darbo kruopštumą.

1ga mokinė Morta Žaliauskaitė, konkursui vašku numarginusi 50 margučių, kurių nė vienas raštas nesikartoja, laimėjo antrąją vietą. Beje, Morta jau yra tapusi šio konkurso laureate 2018 m.

Elvino laimėtas konkurso “Sidabro vainikėlis”, vykusio jau devintąjį kartą, pagrindinis prizas yra trečiasis, laimėtas Lazdijų rajono moksleivių.