Dalyvavimas pilietinėje akcijoje „Lietuva skaito“

Gegužės 7 d. yra spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Jai paminėti yra organizuojama pilietinė akcija „Lietuva skaito“ ir kviečiamos Lietuvos ugdymo įstaigos prisijungti skiriant vieną valandą skaitymui. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5a, 6b, 8b, 2gc bei 3gb klasių mokiniai dalyvavo šioje visuotinėje iniciatyvoje per anglų kalbos pamokas (mokyt. Birutė Stepulevičienė). Moksleiviai skaitė įvairių žanrų grožinės literatūros kūrinius anglų bei lietuvių kalbomis. Dalis aktyvių mokinių patys atsinešė savo skaitomas knygas iš namų, dalis mokinių galėjo pasirinkti iš mokyklos bibliotekoje esančių, o taip pat ir iš mokytojos asmeninės bibliotekos.

Mokiniai ne tik skaitė, bet ir dalinosi su klasės draugais savo pirmaisiais įspūdžiais apie pasirinktą knygą, pristatė autorių, pagrindinius siužeto vingius bei savo rekomendaciją – kai kurie mokiniai sugebėjo perskaityti net 40 puslapių per mažiau nei vieną pamoką. Kai kuriems tai buvo pirmas kartais, kai rankose laikė atverstą grožinės literatūros knygą. Kiti, besidomintys ir nuolat skaitantys mokiniai, nešėsi knygas į namus, kad galėtų pratęsti skaitymą.

Pilietinė akcija „Lietuva skaito“ yra pavykęs projektas, gyvuojantis jau 9 metus. Tikimės, kad jis išliks kviesdamas vis didesnę dalį visuomenės prisijungti ir užsikrėsti skaitymo „virusu“.