„Dalyvaujamasis biudžetas tavo gimnazijoje“

Jau antrus metus Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija aktyviai dalyvauja Lazdijų rajono savivaldybės organizuojamame projekte „Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų mokinių dalyvaujamasis biudžetas“.  Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas kartu su gimnazijos bendruomene spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai patys mokiniai siūlo idėjas mokyklai ir balsuodami renka labiausiai patikusias, o šios idėjos įgyvendinamos. Tai ne tik puikus būdas įrengti naujas erdves, kuriose patogu ir gera mokytis bei leisti laisvą laiką, bet ir galimybė būti aktyviais, ir atsakingais gimnazijos bendruomenės nariais.

Praeitais mokslo metais buvo įrengtos laisvalaikio praleidimo vietos, o šiais metais gimnazijos mokiniai balsuodami nusprendė įsigyti mobilią lauko klasę. Gimnazijos bendruomenė jau turi puikią galimybę naudotis sulankstomomis kėdėmis, kurios yra lengvos, o vežimėlių pagalba ir lengvai transportuojamos, į bet kurią gimnazijos teritorijos vietą. Esant geroms oro sąlygoms – tai puikus būdas mokytis lauke, o dabar – galima susikurti netradicinę erdvę gimnazijos patalpose. AČIŪ šauniems 2g ir 8 klasių mokiniams už idėjas ir aktyvų dalyvavimą.

Labai džiugu, kad vis daugiau gimnazijos mokinių įsitraukia į šio projekto įgyvendinimą ir teikia įdomius bei patrauklius pasiūlymus. Tai puiki savivaldybės iniciatyva skatinanti jaunus žmones patiems tobulinti savo aplinką, ugdanti savarankiškus, atsakingus ir aktyvius piliečius.

Projekto mentorė socialinė pedagogė J. Kavaliauskienė