BEŽODŽIŲ KNYGELIŲ MAGIJA

Rugsėjo 14 d. 5A klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja V. Kvaraciejiene ir dailės mokytoja V. Krokininkaite-Jarutiene pradėjo ilgailaikį projektą „Kuriame bežodę knygą, pasakojančią tik vaizdais”. Šis projektas – tai integruotų lietuvių kalbos ir dailės pamokų ciklas, kurio tikslas – žadinti penktokų vaizduotę ir iškalbą per savo pačių ir klasės draugų piešiniuose sukurtus siužetus. Kiekvienas 5A klasės mokinys savita technika kūrė bežodę, vien piešiniais iliustruotą knygelę, kurioje „pasakojo” savo sugalvotą istoriją. Kad paveiksliukų istorija skirtingų vaikų gali būti interpretuojama ir suprasta nevienodai, paaiškėjo per projekto pristatymą gruodžio 5 d. Penktokai išvakarėse traukė burtus ir, parsinešę namo burtais ištraukto klasės draugo knygelę, pagal jos iliustracijas sukūrė žodinį pasakojimą (istoriją) ir pristatė jį klasės draugams. Visiems išklausius bežodės knygelės „skaitytojo” interpretaciją, tikrąją istoriją turėjo pristatyti ir knygelės autorius. Paaiškėjo, kad nė viena istorija nesutapo, o kai kuriuos pasakojimus „skaitytojai” taip linksmai pasakojo, kad susižavėjusiems autoriams beliko tik padėkoti. Projektas „Kuriame bežodę knygą, pasakojančią tik vaizdais” nepaliko abejingų nei 5A klasės mokinių, nei mokytojų. Po daugybės smagių emocijų penktokų knygelės nukeliavo į parodėlę gimnazijos skaitykloje, kad įkvėptų kūrybingus (nes kitokių penktokų nebūna!) vaikus išbandyti bežodžių knygelių magiją!

Maloniai kviečiu užsukti į gimnazijos skaityklą ir susipažinti su bežodėmis (tyliomis) knygelėmis, kuriose galima rasti tik paveikslėlius. Parodėlė veiks iki gruodžio 15 d.

Mokytoja Vida Kvaraciejienė