„Besikeičiantis pasaulis ir aš”

Respublikinė moksleivių tiriamųjų, kūrybinių darbų konferencija

„Besikeičiantis pasaulis ir aš”

2020 m lapkričio 12 d. Jonavos Justino Vareikio progimnazija organizavo nuotolinę respublikinę moksleivių tiriamųjų, kūrybinių darbų konferenciją  „Besikeičiantis pasaulis ir aš”. Jos tikslas – pristatyti Lietuvos moksleivių darbus, tarsi teigiančius, kad pasaulis aplink mus įdomus ir nuolat besikeičiantis. Ši konferencija – viena iš Jonavos rajono savivaldybės LL3 pokyčio projekto „Tarpusavio sąveika stiprinant pažinimo kompetenciją (mokėjimo mokytis gebėjimus)“ veiklų.

Jonavos Justino Vareikio progimnazijos direktorė Olga Mediekšė pasveikino visus dalyvius, žavėjosi mokinių pasirinktomis tyrinėjimo sritimis, palinkėjo sėkmės pristatant darbus. Konferencijoje moksleiviai pristatė dvylika darbų. Jaunieji tyrėjai sudomino savo įžvalgomis, požiūriu į pasaulį, temų įvairove. Konferencijoje dalyvavo ir Lazdijų  Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gc klasės mokiniai Kamilė Pečiulytė, Miglė Petruškevičiūtė, Karolis Balyta, Matas Spitrys bei 7b klasės mokinys Dovydas Miklušis (darbo vadovės – istorijos vyresnioji mokytoja Audronė Pileckienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vida Kvaraciejienė). Mūsų mokinių komanda pasidalino tyrimu „Kaip Lietuvą mato dešimtokų akys ir jaučia jų širdys: vienos asmenybės istorija”. Lazdijiečiai teigė, kad prie besikeičiančio pasaulio daug prisideda asmenybės, kurios yra šalia mūsų ir kurios savo darbais motyvuoja jaunus žmones, tik reikia tas asmenybes pastebėti ir pakalbinti. Viena iš tokių asmenybių Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Joalita Lynikienė, kuri savo pavyzdžiu per sportą jau keturiasdešimt metų motyvuoja ne tik mokinius, bet ir visus lazdijiečius siekti tikslų ir garsinti savo Lazdijų kraštą.

Dalyvaudami šioje konferencijoje gimnazistai pasijuto svarbūs, nes išsakė ne tik asmeninę nuomonę – jie atstovavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai.

Dėkojame Jonavos Justino Vareikio progimnazijai už kvietimą dalyvauti šiame respublikiniame renginyje bei suteiktą galimybę pristatyti mokinių Kamilės Pečiulytės, Miglės Petruškevičiūtės, Karolio Balytos, Mato Spitrio Dovydo Miklušio tiriamąjį darbą-filmuką Kaip Lietuvą mato dešimtokų akys ir jaučia jų širdys: vienos asmenybės istorija”.

Lazdijiečių komandos surasti prancūzų rašytojo Anatole France prasmingi žodžiai „Norint atlikti didžius dalykus, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik planuoti, bet ir tikėti“  virto realybe. Dėkojame Kamilei, Miglei Matui, Karoliui, Dovydui, kurie atlikdami šį tiriamąjį darbą veikė, svajojo, planavo, tikėjo, kūrė ir pristatė.

Mokytojos Audronė Pileckienė, Vida Kvaraciejienė
Nuotrauka, Kamilės Pečiulytės