„Besikeičiantis pasaulis ir aš“

2022 m. gegužės vid. Jonavos J. Vareikio progimnazija organizavo nuotolinę tradicinę respublikinę moksleivių tiriamųjų kūrybinių darbų konferenciją „Besikeičiantis pasaulis ir aš“ .

Mokyklos direktorė Olga Mediekšė pasveikino konferencijos dalyvius ir pasidžiaugė mokiniais,  kurie pateikė savo atliktus darbus, ragino tai tęsti ir toliau. Temų buvo įvairių: „Mokymosi savistabos tyrimas“, „Nuostatos susiformavimo, sprendžiant matematikos uždavinius, tyrimas“,„Mokinių kalbinė aplinka“, „Aš ir Justinas Vareikis“, „Pareigos šeimoje, lygios teisės: vyrai ir moterys“, „Mūsų liaudies tradicijų puoselėjimas ir kaita“, „Internetas paauglio gyvenime“.

Konferencijoje savo tiriamąją darbą „Sąžiningumas ir skaidrumas socialiniuose tinkluose“ pristatė  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2 gb klasės mokiniai Lukas Andžilaitis, Ugnė Černiauskaitė, Ema Galiauskaitė, Erikas Poteliūnas, Austėja Radišauskaitė, Ugnius Vaičeskas ir 3gc klasės mokinė Austėja Makauskaitė  (mokytoja A.Pileckienė). Lazdijiečiai atliko apklausą tarp 2g klasių mokinių bei apklausus 3gc klasės mokinę Austėją Makauskaitę, kuri užsiima socialinių tinklų vedimu, sukurė filmuką „Sąžiningumas ir skaidrumas socialiniuose tinkluose”. Pagrindinė mintis-išsiaiškinti apie mūsų bendraamžių sąžiningumą socialiniuose tinkluose

Po kiekvieno darbo pristatymo buvo užduodama daugybė klausimų. Moksleiviai domėjosi tyrimo specifika, išvadomis, atradimais. Visi konferencijos dalyviai balsavo už patikusį darbą.

Mokytoja Audronė Pileckienė